Технології

Використання хмарних сховищ може заощадити величезну кількість енергії

Шестимісячне дослідження, проведене співробітниками Лабораторії Берклі (Berkeley Lab) і Північно-Західного Університету (Northwestern University) при фінансуванні Google, показало, що переміщення загального програмного забезпечення, яке використовують 86 мільйонів робітників у США, в хмарні дата-центри може заощадити досить енергії, щоб забезпечити електрикою Лос-Анджелес.

У звіті говориться про три поширені пакети програм для бізнесу – email, програми для управління клієнтськими зв’язками (customer relationship management software (CRM)), а також пакет таких програм як табличні додатки, обмін файлами, обробка текстів і т. д. Переміщення цих програм з локальних машин в централізовані хмарні дата-центри може зменшити споживання енергії в області інформаційних технологій на 87% – близько 23 мільярди Квт / годин. Це приблизний обсяг енергії, що споживається щороку в Лос-Анджелесі.

Основною метою проекту була розробка загальної моделі, яку змогли б використовувати, як учені, так і широка громадськість для аналізу хмарних обчислень на споживання енергії і викиди вуглецю. Це вперше, коли подібна модель стала доступна всім.

«Добре продуманий аналіз особливо важливий щодо нових технологій, які можуть мати непередбачені ефекти», говорить Eric Masanet, головний автор звіту і співробітник Північно-Західного Університету. «Наша модель дозволяє нам зазирнути в майбутнє і прийняти обгрунтовані рішення. Ми виявили, що розміщуючи сервіси хмарно а не локально, можна досить добре економити на електриці ».

«Ця публічна модель дійсно є основоположним інструментом для енергетичного аналізу суспільства», говорить Arman Shehabi, науковий співробітник в Лабораторії Берклі. «Аналітична структура і різні припущення повністю прозорі, тому користувачі можуть також вивчити і основну аналітику моделі, порівняти різні сценарії, вибрати дані і обговорити результати».

Модель враховує все розмаїття факторів (дата-центри, системи передачі, клієнтські пристрої, транспортні системи, і т. д.), що необхідно для комплексної оцінки екологічної вигоди або витрат від переходу з локальних ресурсів у хмарні.

Дослідження стало важливим кроком в оцінці впливу на навколишнє середовище хмарних обчислень в США, і в даний момент команда вчених готує схожий звіт для європейських країн. Ця доповідь повинна буде вийти в кінці цього року.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button