Фото

Найжахливіші місця на Землі (фото)

Видовищні, але жахливі природні чудеса розкидані по всій планеті. Щоб відвідати їх, треба володіти неабиякою сміливістю, а іноді навіть ризикнути власним життям.

1. Ворота в пекло в Туркменістані — рідкісний шанс побачити гігантську вогненну криницю посеред голої пустелі. Походження кратера загадкове, але найпопулярніша версія свідчить, що це джерело природного газу, підпалене радянськими геологами в 1971 році після того, як бурова вишка обрушилася під землю. З тих пір колодязь горить.

Самые ужасные места на Земле

Цікаве місце? Тоді вирушаймо в віртуальний світовий тур по найстрашнішим місцях світу.

2. Флегрейські поля

Ворота в пекло — не єдине місце, яке порівнюють з пекла. Флегрейські поля у Південній Італії пропонують відвідувачам поглянути на пекло прямо на поверхні планети.

Самые ужасные места на Земле

Поля розташовані в кальдері, западині у формі казанка, яка сформувалася, коли вулкан викинув величезний обсяг магми. Місце багаторазового виверження продовжує формувати фумароли, тріщини в землі, з яких виходять пара і гази.

Флегрейські поля популярне серед туристів, яким дозволено спостерігати за ними тільки з-за парканів. Але іноді тут же відбуваються смертельні випадки. У вересні на Флегрейських полях загинули троє людей. 11-річний хлопчик переліз через паркан і потрапив у фумаролу. Він і батьки, які намагалися врятувати дитину, загинули.

3. Індонезійський вулкан Іджен

Чудове бірюзове озеро знаходиться на його вершині, і вночі по схилах скочуються електрично-сині вогні. Видовище приголомшливе, але озеро повне соляної кислоти, і блакитна струмінь складається з задушливих сірчистих димів.

Самые ужасные места на Земле

Вода озера має більш високий роз’їдаючий вплив, ніж акумуляторна кислота. Вулкан плюється хлороводнем, який містить сірку. Саме вона і набуває яскраво-блакитний колір при контакті з повітрям. Частина газу конденсується в рідку сірку, яка спускається водоспадом вниз по пагорбу.

4. Озеро Натрон

Інше барвисте, але негостинне місце — озеро Натрон в Танзанії. Озеро яскраво-червоного кольору завдяки ціанобактеріям, які живуть в його солоних водах з температурою до 48,8 градуси Цельсія.

Самые ужасные места на Земле

Хоча озеро Натрон не найкраще місце для купання, його береги — важливе місце проживання фламінго, які отримують свій рожевий колір, поїдаючи ціанобактерії.

5. Кривавий водоспад

На тлі яскраво-білих льодовиків Антарктиди складно не помітити червоний водоспад висотою до 5 поверхів.

Самые ужасные места на Земле

Кривавий водоспад виявили в 1911 році, і тоді вчені вважали, що червоний колір його води пояснюється водоростями. Але в червні 2017 року вчені Аляскинського університету опублікували нові карти, які показують, як солона вода з вмістом заліза проходить через тріщини і розломи в льоду. Коли вода стикається з повітрям, залізо вступає в реакцію з киснем і стає червоним, як іржа.

6. Водоспади Драй в Кулі-Сіті в штаті Вашингтон не дуже страшні, а, швидше, сумні.

Самые ужасные места на Земле

Водоспади Драй (сухий водоспад) — одні з найбільших водоспадів, які коли-небудь існували, за винятком того, що зараз їх не побачити. Під час останнього льодовикового періоду водоспади були в 10 разів ширше, ніж Ніагарський, вода падала з висоти 121 метр шириною 4,8 км. Сьогодні це озеро з прекрасними високими кручами — залишки колишньої розкоші.

7. Печера кристалів Найка у Мексиці — будинок для найбільших кристалів у світі, але є причина, чому тут немає натовпів туристів. Прямо під печерою ховається магма, і ті небагато, хто наважився зайти в печеру, ризикують отримати тепловий удар. Температура повітря тут близько 50 градусів Цельсія майже зі 100-відсотковою вологістю.

Самые ужасные места на Земле

8. Річка Кататумбо

Ви можете відвідати озеро, яке називають «найбільш наелектризованим місцем на Землі».  Блискавка спалахує тут більше 200 днів в році над місцем, де річка Кататумбо в Венесуелі зустрічається з озером Маракайбо. В середньому тут відбувається 280 розрядів в годину.

Самые ужасные места на Земле

Блискавки тут такі сильні, що мають своє власне ім’я — блискавки Кататумбо. Вчені виміряли розряди та атмосферні умови, щоб з’ясувати, чому тут така гаряча точка. Деякі вчені вважають, що іонізований метан, який накопичується в атмосфері вночі, робить електричне поле сильнішим.

Але є і більш приземлене пояснення. Теплий вітер над Карибами потрапляє в пастку в басейні озера, де зустрічає прохолодне повітря з Анд. Це відповідні умови для формування грозових хмар.

9. Йеллоустоун

Самые ужасные места на Земле

Блакитна вода в центрі Йеллоустоунського національного парку — найбільш знамените гаряче джерело, що може «подарувати» опік третього ступеня менш ніж за секунду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button