Здоров'я

Ознаки раку грудей

Регулярне обстеження грудей необхідно для своєчасного виявлення небезпечних захворювань грудей. Рак молочної залози – найпоширеніша форма раку серед жінок і може наздогнати майже в будь-якому віці (випадки захворювання реєструють у пацієнток від 13 до 90 років). Так, випадки раку грудей у дівчат до 30 років поодинокі, але це не означає, що молодим варто бути безтурботними. Існують навіть випадки раку молочної залози у чоловіків. Тому пропонуємо вам ознайомитися з тривожними ознаками, що вказують на рак молочної залози.

Головна ознака, що не все гаразд, це ущільнення, які можна самостійно намацати. Але існують і інші способи самостійної діагностики, які скажуть про те, що відвідування лікаря необхідно найближчим часом. Про ці ознаки ви дізнаєтесь в даній статті.

Будь-які зовнішні зміни

Будь-яке відхилення від норми – привід для відвідування фахівця. Будь-які невластиві для вас прояви повинні бути оглянуті професіоналам. До них відносяться почервоніння, різні пігментовані плями, лущення, висип, запалення. Зовнішні ознаки можуть бути індикаторами внутрішніх проблем.

Соски

Увагу слід приділяти не тільки шкірі грудей, але і сосок. Ви прекрасно знаєте їх нормальний стан, форму, колір, розмір та інші особливості. Але якщо з ними відбуваються різкі зміни, це повинно вас насторожити. Наприклад, різке оволосіння, якого раніше не було, зміна форми і так далі. При цьому волосся навколо соска – це не погано і не означає підвищений ризик раку молочної залози.

Виділення

Це очевидна ознака, що з вашою грудьми щось не так. Виділення з сосків є нормою тільки для вагітних жінок та до одного року після народження дитини. В інших випадках закривати очі на цей тривожний симптом ні в якому разі не можна. Це може бути симптомом раку молочної залози або гіпофіза, а також інших хвороб.

Набряки. Біль у грудях

Це одні з симптомів раку. Звичайно, ці ж симптоми можуть бути перед місячними або в іншу визначену фазу циклу (наприклад, овуляцію). Це ваші особливості, і ви їх знаєте. Але якщо болі і набряки не прив’язані до циклу, мають більшу, ніж зазвичай, силу, то варто насторожитися і вжити заходів.

Зміни в інших частинах тіла

Є й непрямі ознаки раку молочної залози. До них відносяться болі в шиї, спині, швидка стомлюваність і відсутність сил, сильна безпричинна втрата ваги. І взагалі, будь-яке різке відхилення у вашому самопочутті вимагає уваги фахівця. Будь-яке захворювання легше вилікувати на ранніх стадіях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button