Фото

NASA показало унікальні знімки галактик, що зіштовхуються, зафіксовані телескопом «Хаббл»

Космічний телескоп «Хаббл» зафіксував 6 знімків зіткнень галактик. Унікальні кадри були опубліковані фахівцями NASA і European Space Agency, які курирують проєкт.

Вчені відзначили, що подібні взаємодії є ключовим аспектом еволюційних процесів в галактиках і являють собою дуже вражаючі моменти. Саме під час цих рідкісних подій відбуваються кардинальні зміни зовнішнього вигляду і зоряного складу систем.

Фахівці пояснили, що в такі моменти галактики являють собою відмінні лабораторії, що дозволяють відстежити процеси утворення скупчень зірок, які перебувають в екстремальних умовах. Вони починають світитися, що триває навіть після зіткнення при переході в більш спокійну фазу. Причому, ці масивні скупчення сяють на всю свою галактику.

Під час таких зіткнень формується величезна кількість нових зірок, з’являються зіркоутворюючі вузли та молоді зоряні утворення. При цьому наголошується, що зірки вибухаючих галактик в сотні тисяч разів яскравіше за наше сонця. Вони дають якісні гігантські спалахи. І це дозволяє телескопу «Хаббл» зробити чіткі зображення.

Натхнення: kod.ru

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button