Фото

Таємничі моноліти в Ефіопії виявилися на 1000 років старше, ніж вважалося (фото)

У зоні Гедео в Ефіопії знаходиться найбільша кількість мегалітів в Африці (понад 10 000 стел). Досі археологи не можуть розгадати всі таємниці цих пам’яток, але нещодавно їм відкрилася одна із загадок.

Wikimedia

У зоні Гедео є стели, кургани і дольмени. Багато мегалітів давно впали, інші декоровані химерними візерунками, деякі з них навіть мають хитромудро вирізані обличчя!

Wikimedia

Існуючі археологічні та етнографічні дані говорять, що найдавніші стели, швидше за все, створювалися з двома цілями: під час церемоній передачі влади і для «запису» досягнень. Довгий час вчені вважали, що стели почали зводитися не раніше, ніж 850 років тому. Але оскільки цей регіон дуже мало вивчений, археологи з Державного Історичного товариства Північної Дакоти та Університету Хавасса, США, вирішили уточнити ці дані.

Доктор Ашенафі Зена та її колеги використовували радіовуглецеве датування. Так вони змогли визначити, що мегалітичні стели на стоянці Сакаро-Содо, ймовірно, були створені приблизно в I столітті нашої ери.

Wikimedia

Вони також виявили, що артефакти з обсидіану належать до регіону на півночі Кенії, а це приблизно в 300 км від знайденого місця. Це свідчить про те, що жителі Сакаро-Содо отримували більшу частину своєї сировини за допомогою будь-якої форми обміну або торгівлі.

Автори роботи відзначають, що сьогодні дуже мало відомо про побут людей, що населяли цей регіон на рубежі першого тисячоліття. Але нові дати будівництва пам’ятників, мабуть, збігаються з появою в регіоні одомашнених тварин і початком більш складних соціальних і економічних систем.

Wikimedia

«Це дослідження важливе, оскільки воно може пролити світло на те, чим заробляли на життя перші люди в цій галузі, а також на те, якими були їхні культурні та соціальні звичаї», — пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments