Всесвіт

NASA показав рух пилових дияволів у пустелі на Марсі (фото)

Вчені показали кадри, які місія Perseverance зробила на 148-й марсіанський день місії. На кадрах видно рівнини кратера Езеро.

Марсохід НАСА Perseverance зробив три зображення пилових вихорів в тому місці, де він приземлився в 2021 році, щоб почати пошук ознак стародавнього життя. Йдеться про кратер Езеро, який в минулому був озером.

За даними НАСА, марсохід зробив знімки 20 липня 2021 року, на 148-й марсіанський день або сол місії. Для цього він використовував навігаційну камеру M2020. Відтоді вчені лабораторії реактивного руху (JPL) в Каліфорнійському технологічному інституті поліпшили знімки. Мета – максимізувати деталізацію завдяки спотворення кольору.

Оскільки фотографії зробили з інтервалом приблизно в 15 секунд, вони представлені у форматі GIF. На кадрах видно вихори або пилові дияволи, які кружляють над запорошеними рівнинами Марса.

Фото в повному дозволі
Фото в GIF-форматі
Джерело: НАСА / Лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут / SSI

Тепер земляни можуть в деталях розглянути місцевість, куди НАСА і SpaceX планують відправити людей в наступному десятилітті. У космічному агентстві вважають, що у марсохода найбільше шансів знайти ознаки стародавнього життя саме в кратері Езеро. Річ у тім, що дельта природним чином збирала річкові відкладення, включаючи поживні речовини, коли на поверхні Червоної планети текла вода.

Лабораторія JPL НАСА не тільки обробила знімки, її інженери також побудували і управляли роботою марсохода Perseverance.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button