Всесвіт

Суперкомп’ютер розкрив походження надмасивних чорних дір

Моделювання розкрило походження надмасивних чорних дір, наймасивніших об’єктів у всьому Всесвіті.

Моделювання суперкомп’ютера на суперкомп’ютері Frontera Техаського передового обчислювального центру (TACC) допомогло астрофізикам розкрити походження надмасивних чорних дір, що утворилися близько 11 млрд років тому.

“Саме в цю епоху ми помітили екстремальне і відносно швидке злиття трьох масивних галактик. Маса кожної з них в 10 разів перевищує масу Чумацького Шляху, і в центрі всіх знаходиться по надмасивній чорній дірі. Моделювання показало, що ці триплетні системи квазарів є прабатьками надмасивних чорних дір, після того, як вони гравітаційно взаємодіяли і злилися один з одним», — пишуть вчені.

Тут показана триплетна система квазарів, зосереджена навколо наймасовішого квазара (BH1) та навколишньої галактики-господаря в моделюванні. Червоні та жовті лінії позначають траєкторії двох інших квазарів (BH2 та BH3) у системі відліку BH1, коли вони закручуються один в одного та зливаються. Фото: DOI 10.3847 / 2041-8213 / aca160

Комп’ютерне моделювання допомагає астрофізикам заповнити відсутні знання про походження зірок та екзотичних об’єктів, таких як надмасивні чорні діри. Це наймасивніші об’єкти у Всесвіті. Їх маса може досягати мільйонів і мільярдів сонячних. Одна з найбільших космологічних симуляцій на сьогодні називається Astrid. Це найбільше моделювання з точки зору завантаження частинок або пам’яті в області моделювання утворення галактик.

“Наукова мета Astrid – вивчити формування галактик, злиття надмасивних чорних дір та реіонізацію в космічній історії», — пояснюють автори дослідження.
Astrid моделює великі обсяги космосу, що охоплюють сотні мільйонів світлових років, але може збільшувати масштаб до дуже високої роздільної здатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button