Всесвіт

НАСА демонструє наступний марсохід М2020

У грудні місяці минулого року представники НАСА офіційно оголосили про свої плани по відправці на Марс в 2020 році марсохода наступного покоління, який продовжить справу, розпочату марсоходами Spirit, Opportunity і Curiosity. Поки що це були тільки плани, але минулого тижня представники Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху опублікували деякі дані, що стосуються вже виконаної ними роботи та планів, які команда Mars 2020 Science Definition Team збирається реалізувати в найближчому майбутньому.

Новий марсохід, має поки лише кодову назву Mars 2020 (M2020), стане наступним марсоходом серії Curiosity. Так само будуть подібні і цілі обох наукових місій, які полягають у пошуках та ідентифікації видів життя, які існували в минулому і, можливо, існують зараз на поверхні і в глибинах Червоної Планети.

Це не є випадковістю, що марсохід M2020 в чомусь схожий на марсохід Curiosity. Базою обох марсоходів є платформа Mars Science Laboratory (MSL), а відмінності між двома марсоходами будуть полягати лише в наборі бортових наукових інструментів і пристосувань. Основною відмінністю між марсоходом Curiosity і M2020 буде відсутність в останнього радіоізотопного термоелектричного генератора. В даний час фахівці НАСА ще не визначилися з джерелом енергії, який буде постачати марсохід M2020, і зараз розглядається безліч варіантів, включаючи і традиційне використання сонячної енергії. Яка може в майбутньому стати основним джерелом енергії на Землі, в тому числі і для автомобілів. А сьогодні, якщо вам потрібно авто аренда, ви можете скористатися послугами відповідної фірми для прокату традиційних автомобілів.

Ще одним нововведенням, яким буде володіти марсохід M2020, є нова бурова установка і система зберігання отриманих зразків. Основною метою, яку будуть виконувати робочі інструменти, є збір 31 різного зразка марсіанського грунту і гірських порід, переміщення їх у герметичні контейнери та зберігання їх до тих пір, поки вони не будуть вилучені для повернення на Землю космічним апаратом майбутньої місії, підготовка до котрої почнеться в проміжку між 2020 і 2030-м роками.

Ще однією відмінною особливістю місії M2020 буде нова посадкова система, яка буде в чомусь схожою на посадкову систему SkyCrane, за допомогою якої марсохід Curiosity був опущений на поверхню Марса. Нова посадкова система реалізована на більш високому технологічному рівні, дозволить здійснити безпечну, плавну і м’яку посадку марсохода M2020, коли він добереться туди в січні-березні 2021 року.

[youtube]cU5MWtEs4L4[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments