Всесвіт

NASA заявило про скорочення мезосфери

NASA попереджає, що шар атмосфери, що захищає нас від смертельного ультрафіолетового випромінювання Сонця, охолоджується і зменшується через викиди парникових газів, створених людиною.

Мезосфера, розташована на висоті 40-50 до 80-90 км над поверхнею, кожні десять років охолоджується і стискається до 150 метрів. Як відзначають фахівці, швидше за все ці темпи будуть зберігатися і далі.

До таких висновків вчені прийшли, проаналізувавши зміни температури й тиску в мезосфері в літній час в районі Північного і Південного полюсів за допомогою супутників NASA. В рамках дослідження, фахівці зосередилися на вивченні сріблястих хмар, які утворюються з кристалів водяного льоду на краю космосу, де мезосфера найхолодніша.

Коли температура стає холоднішою, а кількість водяної пари збільшується хмари починають “сповзати” з полюсів, і їх стає видно і в інших широтах. Як пояснюють фахівці NASA, це відбувається через зміну клімату, яка впливає на верхні шари атмосфери. У міру збільшення концентрації вуглекислого газу, мезосфера стає більш холодною, що призводить до зниження атмосферного тиску і його скорочення.

Зараз вчені хочуть краще зрозуміти, як спостереження за цими хмарами можна використовувати в вигляді діагностичних інструментів для розуміння метеорології.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button