Всесвіт

НАСА запустить у космос лазери для прискорення передачі інформації

Дослідники з НАСА хочуть прискорити передачу даних із космосу шляхом системи лазерів. Вона прослужить агентству як мінімум до 2030 року. Лазерний ретранслятор зв’язку (LCRD) готовий до запуску — він вирушить до космосу на ракеті Atlas V компанії United Launch Alliance у рамках програми космічних випробувань супутника-6 (STPSat-6).

Запуск супутника відбудеться з космодрому на мисі Канаверал у Флориді, його вже відкладали через численні проблеми, що виникли після запланованого на 2019 рік старту. Однак, за словами дослідників, терміни проведення місії дозволять принести користь програмі висадки людини на Місяць, яка запланована у 2025 році.

«Ця технологія дуже важлива з усіх боків», — зазначив Бадрі Юнес, заступник помічника адміністратора програми НАСА з космічного зв’язку та навігації.

Агентство стверджує, що лазери дозволять передавати на Землю в 10-100 разів більше даних, ніж при використанні радіочастот. Цього вистачить для того, щоб працювати як мінімум до 2030 року, навіть якщо обсяг інформації збільшиться в рази.

Демонстрація проходитиме на висоті 35 786 км для тестування лазерного зв’язку протягом як мінімум двох років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button