Всесвіт

Вчені встановили колір таємничої Планети Х

Американські вчені вважають, що таємнича Планета Х, виявлена в січні за Плутоном, в оптичному діапазоні має насичений синій колір, передає arXiv.org.

В середині січня астрофізики з США виступили з сенсаційною заявою: Сонячна система налічує дев’ять планет, а не вісім, як вважалося з моменту початку спостережень за зоряним небом. По ряду ознак вчені встановили, що дев’ята планета, яка отримала ім’я Планета Х, знаходиться за орбітою Плутона, а період її повного обльоту навколо Сонця становить близько 15 тис. земних років.

Спочатку астрономи припустили, що поверхня Планети Х пофарбована в червоний колір. Але при детальному вивченні наявних про «дев’яту» планету відомостей і комп’ютерному моделюванні, вчені прийшли до висновку, що поверхня космічного тіла покрита плівкою конденсованого метану, тому в оптичному діапазоні Планета Х має темно-синій колір, а сам космічний об’єкт за своїми характеристиками дуже схожий з Ураном і Нептуном. За твердженням астрономів, радіус Планети Х в 3-6 разів більше земного, а вага — 5-20 разів більше, ніж у Землі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть