Екологія

Щорічно в океан потрапляє 6,2 мільйона тонн азоту зі стічними водами

6,2 мільйона тонн азоту щорічно потрапляють в океан зі стічними водами. Про це йдеться у дослідженні проведеному групою вчених з Каліфорнійського і Колумбійського університетів.

sewage pipe
Фото Від apex_predator

Вчені проаналізували 135 тисяч водозбірних басейнів по всьому світу і з’ясували, як стічні води руйнують підводні екосистеми й прибережні райони.

Результат показав, що від загального числа стічних вод, які зливаються в океани, з каналізації надходить – 63%, 5% – з високоефективних або септичних систем очищення і 32% – напряму.

Особливу небезпеку для океану представляє азот, на якому вчені й зосередилися у своєму дослідженні. 46% всіх азотистих сполук потрапляє у Світовий океан з Індії, Південної Кореї та Китаю. Високі рівні біогенних елементів(сполуки азоту) можуть привести до цвітіння водоростей.

Так відбувається, коли є достатньо сонячного світла для підтримки фотосинтезу водоростей. А оскільки при загальному підвищенні температур сонячного світла стає все більше, відбувається виснаження біогенних елементів, і загибель водоростей, що призводить до дефіциту кисню у морській воді.

Вчені відзначають, що крім цього стічні води є джерелом гербіцидів, пестицидів і мікропластика, що теж негативно впливає на підводні екосистеми.

За їх оцінками, стічні води мають серйозний вплив на 58% всіх коралових рифів планети й на 88% морських водоростей.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments