Поради

Навіщо потрібні профілактичні огляди у стоматолога?

З дитинства нас водили до стоматолога батьки, згодом огляд стоматолога перейшов у шкільні часи, а коли ми зросли – залишився у переліку щорічних профілактичних оглядів. 

Тепер ми дорослі і самі вирішуємо чи проходити всіх лікарів.

Якщо запитати людину “чим загрожує уникнення щорічної флюорографії?”, то відповідь знають майже усі – існує ризик пропустити туберкульоз або рак легень чи інші захворювання.

Що ж станеться, якщо пропустити огляд стоматолога?

“Та нічого катастрофічного. Адже до стоматолога можна прийти, коли з’являться симптоми (наліт, темна пляма на поверхні зуба або зубний біль)”- саме так вважає велика кількість людей.

Тож пропонуємо розібратися з профілактичними оглядами стоматолога (Київ, Лівий берег): наскільки вони необхідні та чим загрожує їх уникнення?

  • Профілактичні огляди дозволяють виявити проблему на ранніх стадіях.

Каріозні зміни не з’являються за один день. Погана гігієна зубів, накопичення зубного нальоту, життєдіяльність бактерій – все це передує карієсу. 

Навіть коли виникають початкові каріозні зміни зубної емалі, ви не відчуєте нічого. Біль виникне, коли карієс пошириться на глибші шари та дістанеться пульпи зуба. 

Під час профілактичного огляду лікар-стоматолог може побачити чи правильно ви доглядаєте за зубами, які ділянки потребують більш ретельного очищення. Якщо зубний наліт “скам’янів”, то його можна зняти під час професійної чистки. Під зубними каменем також  іноді ховається карієс.

Виявши початкові каріозні зміни, стоматолог (Київ, Позняки: https://dent-art.com.ua/) швидко пролікує їх.

  • Профілактичні огляди зберігають ваші гроші.

Коли звернення до стоматолога є запізнім, витрати на лікування збільшуються.

Біль у зубі частіше за все свідчить про те, що інфекційно-запальний процес поширився на пульпу. Тобто треба лікувати канали (видаляти нерв, чистити канали в яких він проходив та пломбувати їх). 

Рахуємо: лікування початково карієсу це вартість пломби та анестезії (а іноді й вона не потрібна)

Лікування каналу: анестезія, видалення нерву, пломбування каналів, пломбування зуба (коронкової частини), 1-2 рентген знімки зуба (діагностичний та контроль якості пломбування каналів). 

Різниця помітна без коментарів. І це випадок, коли лікування можна провести. Та зуб можна втратити зовсім, і тоді вже мова піде про вартість протезування.

Для профілактичних оглядів підійде будь-який стоматолог?

Загальна відповідь – так. Профілактичні огляди може провести лікар будь-якої стоматології.

Якщо ж ви хочете отримати “трохи більше ніж огляд”, оберіть одну стоматологію, якій довіряєте та спостерігайтеся там. Коли один і той самий лікар проводить огляди, він швидше побачить зміни (він бачить стан ваших зубів раз на 6 місяців і відстежити динаміку змін легше), до того ж вся інформація про стан зубів (проведене лікування, рентгенологічні знімки, графік планових оглядів) буде збережена в одному місці. Та й погодьтеся, звертатися до перевіреного лікаря завжди приємніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button