Екологія

Toyota будує футуристичне місто з екосистемою на водневих паливних елементах

Як зазначили у відповідальній за проєкт Woven Planet(інноваційна дочірня компанія Toyota), систему водневих паливних елементів для Woven City, зведення якого почалося у лютому, розробить японська компанія ENEOS, передає techcrunch.com.

Передбачається, що для міста площею 175 акрів, де люди будуть жити і працювати серед проєктів Toyota, включаючи автономні шатли і роботів, буде створена повністю підключена екосистема, яка працює на водневих паливних елементах.

«Це буде орієнтоване на людину місто майбутнього, – зазначили у Woven Planet. – Нове партнерство не тільки забезпечить підтримку водню, але й може допомогти Японії досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року».

Обидві компанії будуть працювати разом, щоб перевірити життєздатність ланцюжка поставок на основі водню: від виробництва до поставки і використання. ENEOS продовжуватиме технологічні розробки у галузі виробництва водню, щоб забезпечити повністю вільний від вуглецю ланцюжок поставок.

“Енергетична компанія ENEOS продемонструвала свій цінний досвід у всіх життєво важливих процесах від виробництва водню до продажів, – сказав Акіо Тойода, президент і генеральний директор Toyota Motor Corporation. – Щоб створити суспільство, засноване на водні, на додаток до еволюції окремих технологій, необхідно плавно інтегрувати всі процеси виробництва, доставки та використання”.

Toyota позиціонує водень як краще життєздатне джерело чистої енергії у майбутньому, однак не виключає можливість використання електрики у Woven City.

У рамках свого партнерства з Woven City ENEOS буде використовувати досвід експлуатації 45 комерційних водневих заправних станцій у чотирьох мегаполісах Японії, аби створити одну за межами Woven City.

“Експлуатація водневої заправної станції, яка буде побудована ENEOS, повинна початися до кінця 2023 фінансового року, і Toyota планує послідовно впроваджувати комерційні транспортні засоби на паливних елементах, стаціонарні генератори енергії на паливних елементах та інше обладнання”, – сказав представник Woven Planet.

Очікується, що ENEOS також вироблятиме водень з відновлюваних джерел енергії, допомагати встановлювати стаціонарні генератори паливних елементів у місті та співпрацювати з Toyota у дослідженні постачання водню.

“Воднева енергетика буде відігравати невід’ємну роль у реалізації вуглецевої нейтральності в глобальному масштабі”, – йдеться у заяві президента ENEOS Кацуюкі Ота. – Працюючи разом з Toyota над повним вивченням потенціалу водню, ми вважаємо, що можемо зробити значний внесок у створення нового способу життя на основі водню”.

Будівництво Woven City у місті Сусоно, префектура Сідзуока, біля підніжжя гори Фудзі почалося в лютому. Через місяць дочірня компанія Toyota запустила Woven Capital, новий венчурний фонд, який буде інвестувати у технології безпечної мобільності. Перша інвестиція Woven Capital – в автономну компанію з доставки Nuro.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button