Поради

Навіщо потрібна фолієва кислота, щоб завагітніти

Більшість сучасних жінок готуються до вагітності відповідально – заздалегідь проходять обстеження, здають аналізи. У рамках підготовки до вагітності лікар може дати рекомендації щодо зміни способу життя, корекції харчування, або у разі виявлення проблем зі здоров’ям.

На жаль, сьогодні досить часто пари стикаються зі складнощами в настанні вагітності. Причини цього можуть бути найрізноманітнішими. Але на щастя, сучасна медицина успішно вирішує багато проблем, які раніше здавалися нерозв’язними. І це необов’язково стосується застосування якихось складних репродуктивних технологій.

Фармацевтичні компанії випускають ефективні препарати, які дають змогу усунути деякі чинники, що спричиняють безпліддя. Так, комплекс Пролістем для чоловіків та жінок містить активні компоненти кореня солодки, які, згідно з дослідженнями, здатні вирішувати деякі жіночі проблеми безпліддя, зокрема можуть допомогти жінкам з первинною недостатністю яєчників.

Під час планування вагітності, зазвичай, одним з обов’язкових пунктів є вживання вітамінів – насамперед фолієвої кислоти (вітаміну В9). Чому потрібна фолієва кислота, щоб завагітніти, які небезпеки несе нестача цього вітаміну для майбутньої дитини, в яких кількостях її потрібно приймати? Відповіді на ці запитання важливо знати тим, хто планує вагітність.

Навіщо потрібна фолієва кислота щоб завагітніти

До чого може призвести нестача фолієвої кислоти?

Вітаміни для планування вагітності дуже важливі. Вони допомагають зміцнити організм, позитивно впливають на гормональний баланс жінки, поліпшують роботу імунної системи. При цьому фолієва кислота відіграє в підготовці вагітності особливу роль. Річ у тому, що в разі її нестачі виникає досить високий ризик розвитку низки важких внутрішньоутробних патологій.

Ця речовина бере участь у формуванні серцево-судинної, нервової системи плода, процесах кровотворення. Нестача фолієвої кислоти може призводити до таких серйозних аномалій плода як:

  • аненцефалія;
  • розщеплення хребта;
  • формування «вовчої пащі»;
  • проблеми розвитку серцево-судинної системи.З’явитися ці патології можуть у перші тижні формування плода. Тому вітаміни для жінок що планують вагітність, завжди включають фолієву кислоту.

Чи потрібна фолієва кислота для чоловіків? Доведено, що цей вітамін позитивно впливає на здоров’я чоловіка загалом та на його репродуктивну систему. Достатня кількість фолієвої кислоти підвищує шанси на успішне зачаття, тому чоловікові, який планує стати батьком, також потрібно звернути увагу на рівень фолієвої кислоти в організмі.

Які оптимальні дози фолієвої кислоти, щоб завагітніти?

Ми можемо отримувати вітамін В9 з їжею. Його багато в таких продуктах як:

  • шпинат;
  • м’ясо;
  • коренеплоди;
  • гриби;
  • фініки;
  • гарбузи.

Але коли йдеться про планування вагітності, то надходження фолієвої кислоти з їжею недостатньо.

Лікарі рекомендують приймати вітамін В9 додатково у вигляді вітамінних комплексів. Починати прийом потрібно за 2-3 місяці до запланованого зачаття, й продовжувати в перші 3 місяці вагітності. Рекомендована доза фолієвої кислоти для жінок – 400 мкг на добу .

Але призначати собі вітаміни самостійно не варто. Підготовка до вагітності має проводитися під контролем кваліфікованого фахівця. Лікар зможе визначити, які вітаміни для планування вагітності та в яких дозах вам необхідні, також допоможе якнайкраще підготувати організм до вагітності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments