Поради

Навіщо потрібні контрольно-вимірювальні прилади?

blogКонтрольно-вимірювальні прилади сьогодні є невід’ємною і необхідною частиною майже будь-якого виробництва. За допомогою них здійснюється контроль технологічних процесів, оцінюються властивості, якості і параметри продукції. Немає такої сфери техніки, в якій не застосовуються вимірювальні пристрої. В сучасному світі відбувається постійне вдосконалення та розвиток засобів і методів вимірювань.

Можна розділити контрольно-вимірювальні прилади на два великих класу – цифрові і аналогові. Існує крім цього поділ на ті, що показують, друкують і реєструють. Розрізняти прийнято за принципом дії: порівняння, інтегруючі, сумуючі, прямої дії. Приміром, кутові і лінійні вимірювання проводять за допомогою приладів, що показують пряму дію, які дозволяють здійснити відлік необхідних показників. Контрольно-вимірювальні прилади від компанії «ІНКОТЕЛ Систем» на http://inkotel.com.ua/ – це великий спектр різного устаткування, інструментів, приладів та пристроїв, від технічно складних до найпростіших. Є багато різних класифікацій, вивчення який вимагає багато часу.

Варто розглянути два головних класи – це спеціалізовані та універсальні прилади. За допомогою останніх визначаються фізичні однойменні величини будь-яких матеріалів і виробів. Вони призначаються для вимірювання певних типів виробів (відносяться до них, наприклад, зубчасті колеса) і виявлення специфічних параметрів (відхилення форми поверхні, шорсткість).

Варто розглянути конструкційну класифікацію приладів для лінійних вимірів універсального типу. Вони поділяються на такі типи:

– Мікрометричні – це інструменти, принцип дії яких заснований на застосуванні гвинтових пар

– Штрихові з ноніусом

– Оптико-механічні (інтерферометри, вимірювальні мікроскопи, довгоміри, оптікатори)

– Важільно-механічні прилади.

Звичайні прилади, за типом мікрометра або глибиноміра, називати прийнято інструментом. Вимірювальне обладнання, яке використовується в багатьох галузях промисловості, володіє зовсім іншим принципом роботи і технічно набагато складніше. Приміром, в машинобудуванні, для лінійних і кутових вимірів застосовуються пневматичні, електричні вимірювальні прилади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button