Наука

Навіть слабкий вітер робить соціальне дистанціювання марним

Навіть слабкий вітер робить соціальне дистанціювання марним — він розносить краплі слини при чханні та кашлі на значно більшу відстань, ніж два метри. До такого висновку прийшли вчені з Університету Нікосії, робота яких опублікована в журналі Physics of Fluids.

Коронавірус нового типу передається повітряно-крапельним шляхом — тобто при чханні та кашлі (в цьому випадку крапельки рідини з вірусом летять на відстань до 8 м), розмові, а також при перенесенні вірусу з рук на обличчя з заражених поверхонь.

Згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), прийнятої більшістю країн світу, під час епідемії коронавіруса нового типу в місцях скупчення людей необхідно дотримуватися соціальної дистанції в 1,5-2 метри. Це, на думку експертів, має знизити ризик зараження у разі зустрічі здорового і хворого.

У новому дослідженні вчені вирішили перевірити, наскільки соціальне дистанціювання ефективно у разі, якщо на вулиці дме легкий вітерець. Для цього вони побудували комп’ютерну модель поширення крапельок слини в повітрі після того, як людина чхнула або покашляла.

Моделювання показало, що відносно слабкий вітер швидкістю 4 км/год за 5 секунд розносить хмару частинок слини на шість метрів. Така хмара поступово осідає — тому для дітей і людей невисокого зросту ймовірність потрапити в нього і заразиться вище.

При сильнішому вітрі частинки слини рухаються швидше і долають відстань у шість метрів за 1,5 секунди, відзначають автори дослідження.

Даже слабый ветер делает социальное дистанцирование бесполезным

«Хмара з частинок слини може торкнутися як дорослих, так і дітей різного зросту. При цьому для дорослих нижче і дітей ризик вище, оскільки вони знаходяться на шляху осідання цих частинок», – твердить Дмітріс Дрікакіс, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button