Наука

Біологи створили найефективніші нанотіла від COVID-19

Дослідники з Геттінгенського університету представили нову технологію боротьби з SARS-CoV-2 – моноклональні імуноглобуліни, які блокують рецептор зв’язувальний домен коронавірусу.

Антитіла – це спосіб нашої імунної системи боротися з патогенами. Ці молекули прикріплюються до вірусів і нейтралізують їх, тому вони не можуть заразити клітини. Крім того, антитіла можна виробляти промисловим способом і давати пацієнтам, які знаходяться в критичному стані. Вони діють як ліки й скорочують час, необхідний для одужання від хвороби.

Ця практика добре зарекомендувала себе у лікуванні гепатиту B або сказу. Для пацієнтів з COVID-19 також можуть бути використані антитіла. Виробництво цих молекул в промислових масштабах було б занадто складним і дорогим для задоволення глобального попиту. Цю проблему дослідники запропонували вирішити за допомогою нанотіл.

Дослідники з Інституту біофізичної хімії Макса Планка (MPI) розробили мініантитіла, також відомі як VHH-антитіла (або нанотіла), які поєднують в собі всі властивості, необхідні для створення потужного препарату проти COVID-19. За словами авторів роботи, ці препарати поєднують надзвичайну стабільність з високою ефективністю проти вірусу, а також його альфа -, бета – і гамма-варіантів.

Нові нанотіла дуже схожі на препарати проти SARS-CoV-2, розроблені в інших лабораторіях. Всі вони спрямовані на ключову частину віріонів коронавірусу. Цей рецептор зв’язує область, яку вірус використовує для проникнення в клітини господаря, а саме – S-білок. Нанотіла запобігають зараженню клітин вірусом, блокуючи цей домен.

Стаття опублікована в The EMBO Journal.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments