Фото

Найбільш вишукані ласощі світу (фото)

Делікатес… Під цим словом ми розуміємо щось дуже особливе, надзвичайно смачне, дуже рідкісне і, звичайно ж, дороге.

Риба фугу

Вищий пілотаж японської кухні. Риба, з якої готується страва (зазвичай це бурий скалозуб), містить смертельну дозу тетродотоксина (небілкової отрути природного походження), концентрація якого повинна бути зменшена до допустимої в процесі приготування. Це блюдо – ризикована пригода, наркотик і ласощі в одному. Пригода, тому що ніколи не знаєш, чи достатньо натренований у своєму мистецтві кухар, щоб прибрати смертельну дозу отрути з рибної тушки. Наркотик, тому що залишкова кількість отрути дає легкий одурманюючий ефект.

Чорна ікра

Засолена ікра осетрових риб (білуги, осетра або севрюги). Традиційний делікатес з Росії. Більше цінується чорна зерниста ікра. Має не тільки неповторний смак, але і містить велику кількість корисних для організму людини мікроелементів та амінокислот.

Трюфель

Гриби, що ростуть у землі з роду сумчастих. Найбільш цінними вважаються трюфель видів перигорський, італійська та зимовий. Ці гриби колись вважалися чарівними і наділені магічними властивостями, їх вважали дуже сильним афродизіаком. І на насправді, вчені з’ясували, що цей вид грибів здатний виділяти феромони, який підвищує чутливість і емоційність людини.

Галіотіс (абалон, або морське вушко)

Швидше за все їх не дуже апетитні тушки ніколи не були присутні на вашій тарілці, але на пляжі ви швидше за все бачили багато разів. Ці равлики, часто приймаються за черепашки, вважаються в Японії одним з найбільш смачних делікатесів.

Сир з блакитною цвіллю

Ви можете його любити або ненавидіти, але хоч раз в житті спробувати просто зобов’язані. Своїм синьо-зеленим забарвленням він зобов’язаний кисломолочним грибків, у тому числі і пеніциліну. Тому в перекладі з французької називається «Рокфор» або коротко «Bleu».

Анчоуси

Маленька рибка з дуже високими смаковими якостями. Її, як і сир, люблять не всі. Чоловік повинен дуже любити солоне, щоб стати справжнім поціновувачем цього делікатесу.

Артишок

Хм, не можна сказати, що цією брунькою квітучої рослини можна насититися… У більш великих екземплярів їстівним є тільки нижня частина м’ясистих листків. Артишоки готують близько 30 хвилин у підсоленій воді, а потім подають з соусом. Їх смак не відрізняється чимось особливим, але чомусь це рослина, точніше її бруньки, вважаються в Європі та Америці великим делікатесом.

Буррата

Один із найніжніших видів сиру, близький родич моцарелли, в останні роки став дуже популярний в італійських ресторанах Європи. Виготовляється із вершків і жирного молока самки буйвола або корови. Зовні нагадує невеликий мішечок, зовнішній шар якого сформований з листа моцарелли, а всередині має м’яку вершкову консистенцію (burro в переказу і означає «масло»).

Ангус

Делікатесна яловичина, виготовляється тільки з бичків певної елітної породи, що вирощується за спеціальними технологіями і називається абердино-аргус. М’ясо має дуже гарний колір і ні з чим незрівняний смак. Стейк з ангуса вважається королем серед стейків.

Харісса

Цей делікатес призначений для любителів гостренького. Гострий арабський паста-соус виготовляється з перчиком чилі, часнику, оливкової олії та приправ. Існує багато варіацій цього соусу. Наприклад, найбільш гострий – туніський. Є навіть «рожева харісса», до речі, найдорожча, так як для її виготовлення використовуються пелюстки троянд.

Морський їжак

Неймовірно, але цю істоту, повністю покриту голками, теж їдять! Один з шедеврів французької кухні поряд з жаб’ячими лапками. Його зазвичай їдять з сирим, розкриваючи шкірку з голками ножем і виколупуючи м’якоть ложечкою. До нього подають свіжий багет і запивають білим вином.

Голуби

Їх м’ясо, особливо м’ясо молодих голубів, дуже ніжне, смачне і корисне, цінується любителями за неповторний аромат. Саме ж за кольором червоне, а не біле, як у звичних курки і індички.

Фуа-гра

Вишуканий печінковий паштет, виготовлений з печінки качок, вирощених спеціальним способом. Є візитною карткою висококласної французької кухні. Паштет може бути приготовлений як сам по собі, так і з додаванням інших інгредієнтів. Наприклад, є фуа-гра з трюфелями, ягодами, печеними яблуками.

Натхнення: www.fresher.ru

Кнопка «Наверх»