Відео

Найбільше скупчення змій у природі можна побачити в канадській провінції Манітоба

Щовесни, коли природа оживає, в канадській провінції Манітоба, недалеко від невеликого містечка Нарсісс, десятки тисяч підв’язкових змій Thamnophis sirtalis parietalis виповзають зі своїх нір для спарювання, створюючи найбільше скупчення змій на планеті. Воно складається, як правило, із понад 50 тисяч змій!

Ритуал спарювання підв’язкових змій відбувається поблизу боліт на території, що охороняється Narcisse Snake Dens і триває один-три тижні наприкінці квітня – початку травня. Самці зазвичай першими виповзають зі своїх зимових притулків і терпляче очікують появи самок. А як тільки показуються самки, вони починають активно спаровуватися з ними. Причому, прагнення самців настільки велике, що накидаючи на самку, вони переплітаються один з одним і утворюють кулю. Часом ця «куля» складається з десятків самців і всього однієї самки.

foto_cikavosti_08.10.2014-011_resized

Дорослих самок легко відрізнити від самців: вони, як правило, більші і довші від своїх кавалерів. Зазвичай в кінці літа у них з’являється потомство, що складається часом з 40-50 дитинчат! Вони, як їх батьки колись, знайдуть собі притулок в тріщинах утворенних ґрунтовими водами, в яких зможуть пережити канадську зиму.

Читайте також: П’ять дивовижних фактів про секс у тварин

До речі, до 2000 року багато змії Thamnophis sirtalis parietalis гинули, коли повзли до місця спарювання зі своїх зимових притулків і поверталися назад через жваву магістраль №17, прилеглу до охоронюваної території. Така ситуація турбувала співробітників Narcisse Snake Dens, і вони вирішили побудувати ряд невеликих тунелів під шосе і звести вздовж нього огорожу. Таким чином, мігруючі змії були змушені повзти до нір або болота через безпечні тунелі, що скоротило смертність серед підв’язкових змій майже на 75%.

Незважаючи на те що на території Narcisse Snake Dens – найбільше скупчення підв’язкових змій цього виду, їх також можна зустріти на півдні штату Оклахоми, в східній частині канадської провінції Онтаріо, а також у Британській Колумбії недалеко від водойм. Вибір середовища їх проживання обумовлений наявністю їх улюбленої їжі – жаб, п’явок, гризунів. В свою чергу самих змій Thamnophis sirtalis parietalis охоче поїдають хижі ссавці, такі як ведмідь, скунси і єноти, і птахи: сови, ворони і яструби.

Цікаво, що підв’язкові змії Thamnophis sirtalis parietalis не небезпечні для людей. Спостерігати за зміями на території Narcisse Snake Dens можна зі спеціальних платформ.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button