Відео

В шлунку у мертвого кашалота виявили 1000 шматків пластику

В шлунку у мертвого кашалота, знайденого біля берега в східній частині Індонезії, виявили майже шість кілограмів пластику.

Можливо, черговий кит став жертвою пластикового забруднення. Біля берега в індонезійській провінції Південний Сулавесі, як передає The Guardian, був виявлений мертвий 9,5-метровий кашалот, в шлунку якого знайшли понад 1 000 шматків пластику, включаючи 115 пластикових стаканів та 25 пластикових сумок. В цілому пластикове сміття, знайдене в шлунку кита важить близько шести кілограмів.

«Хоча ми не можемо зробити висновок про причини смерті, доступні факти по-справжньому жахливі», — зазначила Дві Супрапті (Dwi Suprapti), спеціаліст індонезійського підрозділу Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), видання CNN.

Це вже не перший виявлений в цьому році кашалот з великою кількістю пластику в шлунку. Так, у квітні на березі в південній частині Іспанії знайшли мертвого кашалота, в шлунку якого перебувало 29 кг пластикового сміття. У червні ж в Таїланді був виявлений вмираючий чорний дельфін, якого буквально рвало пластиковими пакетами.

Пластикове забруднення є серйозною проблемою. Згідно з торішнім дослідженням, з 1950-х років до 2015-го людство виробило понад 8,3 мільярда тонн пластику: з цих тонн понад 6,3 мільярда виявилися або на звалищах, або в природі. Скільки пластика потрапляє в океан щорічно, встановити важко: дослідження 2015 року показало, що тільки в 2010-му в океані було викинуто до 12,7 мільйона тонн. В шлунку у мертвого кашалота, знайденого біля берега в східній частині Індонезії, виявили майже шість кілограмів пластику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button