Наука

Знайдено вид, який майже не старіє: для цього потрібні особливі умови

Співробітники Університету Південної Данії виявили унікальний механізм старіння черепах, який не схожий на інших тварин або людський.

Вчені з’ясували, що черепахи дуже повільно старіють, а в неволі, без стресу, пов’язаного з пошуком їжі і униканням хижаків, цей процес сповільнюється в рази. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

“Це дуже захоплююче,розповіла провідний автор дослідження Рита де Сілва. – Як сучасні люди, ми, як правило, живемо в дійсно хороших умовах, тому навколишнє середовище для нас близьке до ідеального. І, однак, ми не можемо знизити швидкість нашого старіння».

В ході роботи біологи вивчили 52 види черепах із зоопарків і акваріумів, а також тих, які живуть в природному середовищі існування. З’ясувалося, що 75% піддослідних майже не старіють, а у 80% в’янення відбувається набагато повільніше, ніж у сучасних людей.

Ті з особин, які містяться в неволі, живуть довше черепах в дикій природі. Однак експерти підкреслили, що такий механізм старіння, не означає те, що черепахи безсмертні. Це лише вказує на те, що ризик смерті не збільшується з віком, “але все ще більше нуля”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button