Наука

Названа головна помилка в лікуванні раку простати

Велике дослідження показало, що найчастіше лікування раку передміхурової залози можна уникнути або відкласти.

Багаторічна дослідження показало, що в більшості своїй чоловіки з раком простати можуть відкласти або уникнути радикальних методів лікування. Йдеться про хірургічне втручання або опроміненні. При цьому шанси на виживання не знижуються.

Замість цього пацієнти можуть «активно контролювати» рак після постановки діагнозу, а не видаляти простату або піддавати її впливу високоенергетичного випромінювання. Як відомо, воно може викликати тривалі побічні ефекти, такі як підтікання сечі, еректильна дисфункція і інші проблеми з сечовипусканням, кишечником і статевою функцією.

«Якщо у вас діагностовано рак передміхурової залози, не варто панікувати і поспішати, щоб прийняти рішення про те, як діяти»,пояснює Фредді Хемді, провідний автор дослідження, професор хірургії та урології в Оксфордському університеті в інтерв’ю CNN. Важливо відзначити, що ця порада поширюється тільки на людей з раком простати з низьким або середнім ризиком. Пацієнти з високим ризиком як і раніше потребують швидкого і агресивного лікування, сказав він.

У новому дослідженні, опублікованому в Медичному журналі Нової Англії, взяло участь понад 1 600 чоловіків у Великобританії, у яких був діагностований рак простати. Всім суб’єктам було від 50 до 69 років на початок випробувань. Пацієнтів випадковим чином розділили на три групи, яких по-різному лікували від раку: одній третині видалили передміхурову залозу; другим призначили опромінення в поєднанні з короткостроковою терапією, яка блокує гормони; третя пройшла активне спостереження.

Під час дослідження, яке почалося в 1999 році, активне спостереження мало на увазі регулярне вимірювання рівня певного білка в крові пацієнтів — простат-специфічним антигеном (ПСА). Його рівень підвищується в міру прогресування раку простати. Сьогодні активне спостереження може включати додаткові тести, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) передміхурової залози і генетичне тестування.

Дослідники спостерігали за кожним учасником протягом від 11 до 21 року після постановки діагнозу. Вони виявили, що у всіх пацієнтів був однаково низький ризик смерті, незалежно від того, яке лікування вони отримували. Всього від раку передміхурової залози померло 45 учасників, або 2,7%. З них 12 осіб (2,2%) були в «хірургічній групі»; 16 осіб (2,9%) в радіаційній; і 17 осіб (3,1%) в групі активного спостереження. Як підкреслюють автори дослідження, ці невеликі відмінності не вважаються статистично значущими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button