Технології

Названа оптимальна забудова міста, що скорочує кількість парникових газів

У новому дослідженні вчені змоделювали ідеальний вид міста, при якому кількість парникових газів скорочується.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

Дослідники з Університету Колорадо в Боулдері довели, що малоповерхові райони з високою щільністю забудови, як, наприклад в Парижі, – оптимально скорочують викиди парникових газів протягом всього їх життєвого циклу.

Щільно забудоване довкілля вносить великий внесок у викиди вуглекислого газу, попит на енергію, споживання ресурсів і утворення відходів. У США на такі райони припадає 39% всіх викидів парникових газів, в ЄС – 50% всіх видобутих матеріалів і 42% кінцевого споживання енергії.

У новій роботі автори змоделювали ідеальне місто, щоб показати, як оптимально позбавлятися від парникових газів на рівні формату забудови. Ця модель спростовує міф про те, що місто майбутнього повинне рости тільки вгору, а дома щільно прилягати одне до одного.

Рання ідея полягала в тому, що висотні будівлі оптимально використовують простір – і таким чином скорочують споживання енергії для опалення та охолодження, а також дозволяють розмістити більше людей на квадратний метр землі.

Команда проаналізувала чотири різних типи міст – від щільних і високих до розосереджених і одноповерхових. Результати показують, що щільність важлива при забудові міст майбутнього, але висота будівлі, навпаки, повинна бути невеликою.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button