Людина

Чи правда, що тіло оновлюється кожні 7 років

Протягом усього життя наше тіло змінюється багато разів. Нові клітини поступово замінюють старі, передаючи їм інформацію. Але чи правда, що кожен сім років наше тіло стає «абсолютно новим»?

Чи можливо, що кожні сім років ви фізично стаєте іншою людиною?

Безумовно, щоб наш організм міг правильно функціонувати, в ньому безперервно йде процес заміни одних клітин іншими. В організмі налічується від 50 до 75 трильйонів клітин. Кожен тип має свою власну тривалість життя, і навіть коли людина помирає, можуть пройти години або добу, перш ніж всі клітини в організмі помруть.

Однак не всі клітини оновлюються. Наприклад, клітини сітківки й кришталика цього не роблять, тому вікове погіршення зору – логічний результат.

Еритроцити живуть близько чотирьох місяців, в той час, як лейкоцити живуть в середньому понад рік. Клітини шкіри живуть близько двох-трьох тижнів. Клітинам товстої кишки доводиться нелегко: вони відмирають приблизно через чотири дні. Тривалість життя сперматозоїдів складає всього близько трьох днів, в той час, як клітини головного мозку зазвичай діляться все життя! А нейрони в корі головного мозку не замінюються, коли вмирають. Клітини скелетної системи регенеруються майже постійно, але кінцевий процес займає цілих 10 років. Оновлення сповільнюється з віком, тому наші кістки стають тоншими.

Однак думка про те, що кожні сім років ми стаємо «новою людиною», в корені невірна. Організм оновлюється з різною швидкістю в залежності від своїх функцій і потреб.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments