Технології

Blue Origin представила прототип посадкового модуля на Місяць (відео)

NASA, безумовно, знаходиться в передчутті нового запуску людей на Місяць. Недавно агентство стало ще на крок ближче до це місії. Національна команда Blue Origin-led Human Landing System (HLS) представила NASA прототип апарату, що спускається, який повинен буде доставити американських астронавтів на поверхню Місяця.

12-метровий макет складається з двох компонентів: злітної і посадкової ступені. На цей момент прототип стане головною платформою для тестування операцій екіпажу. Тобто на ньому будуть проводитися випробування висадки астронавтів і обладнання, а також зворотної посадки на нього. NASA планує перевірити ергономіку кабіни, кути огляду, а також зрозуміти наскільки зручно входити і виходити з корабля в громіздкому скафандрі.

«Найцікавіша частина оцінки прототипів – це знахідки, які ти ніяк не очікував виявити», – сказав Брент Шервуд, віце-президент програм перспективного розвитку Blue Origin. «Сюрпризи будуть».

Прототип був доставлений в NASA в рамках проєкту Human Landing Systems (HLS), в якому космічне агентство уклало контракти з трьома компаніями: Blue Origin, SpaceX і Dynetics. З усіх трьох партнерів Blue Origin «відхопила» найбільший шматок фінансування в 579 мільйонів доларів. Dynetics отримав 253 мільйонів, а SpaceX всього 135 мільйонів. Для компанії Ілона Маска це стане перша підтримка космічного корабля Starship з боку NASA. Ці гранти були представлені в квітні, наступний раунд контрактів має відбутися в кінці осені. Однак поки неясно, скільки проєктів NASA зможе підтримати.

Проєкти трьох компаній, які отримали фінансування NASA

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button