Екологія

Названі найбільші забруднювачі планети пластиком

Компанія Coca-Cola п’ятий рік поспіль названа головним забруднювачем навколишнього середовища пластиком.

Організація “Звільнися від пластику” (Break Free From Plastic), коаліція об’єднує близько 11 000 організацій по всьому світу, що працюють над скороченням використання одноразового пластику, випустила звіт Brand Audit, який показав, що Coca-Cola, PepsiCo, Nestlе, Unilever та Mondelez є одними з найбільших забруднювачів навколишнього середовища у світі за пластиковими відходами.

Щоб скласти звіт, організація проаналізувала дані про збір сміття за останні п’ять років за допомогою більш ніж 200 000 добровольців у 87 місцях на планеті.

Компанія Coca-Cola очолює список п’ять років поспіль, незважаючи на те, що компанія провела кілька екологічних кампаній, стверджуючи, що намагається контролювати свої пластикові відходи.

На основі даних звіту активістами в Манілі був поданий судовий позов проти Coca-Cola, Pepsi Cola, Nestlе, Unilever, Procter and Gamble, Colgate Palmolive та Universal Robina Corp (URC) з вимогою припинити пластикову упаковку або видалити ярлик «переробити мене», назвавши його «оманливим».

Пластикова упаковка найчастіше зустрічається в харчових продуктах, за нею йдуть товари для дому, товари, пов’язані з курінням і пакувальні матеріали.

Маленькі пакетики та пластикова упаковка були тривожною тенденцією в Азії та Африці. В Азії компанії продають продукти харчування, предмети особистої гігієни та товари для дому в пакетиках, що є навмисною корпоративною стратегією по збуту продуктів в невеликих кількостях за низькою ціною, щоб залучити споживачів в країнах з економікою, що розвивається.

“Громади страждають від наслідків цих неперероблених малоцінних відходів, які засмічують водні шляхи, обтяжують системи поводження з відходами та їх працівників, підривають засоби до існування прибережних громад, створюють ризики для здоров’я та забруднюють харчові системи», — йдеться у звіті.

Забезпечити політику, яка значно скоротить виробництво пластику і покладе на корпорації відповідальність за цю глобальну кризу могла б загальносвітова угода з пластмас, наголошується в документі.

“Перевірені рішення, засновані на повторному використанні, вже існують і продемонстрували успіх як в країнах глобального Півночі, так і в країнах глобального Півдня», — додається в звіті.

Фон Ернандес, глобальний координатор організації «Звільнись від пластику», сказав: «Протягом десятиліть громадськість привчали вірити, що проблема пластикового забруднення, яка зараз проявляється в безпрецедентному, згубному і широкомасштабному забрудненні всього життя на планеті, було викликано їх власною недисциплінованістю і нездатністю урядів створити і впровадити належні системи управління відходами».

“Аудит брендів тепер виявив справжні причини цієї кризи — і це пов’язано з безвідповідальною і хижацькою практикою корпорацій, що насичують наші суспільства одноразовими пластиками всіх видів без урахування того, як з ними можна впоратися в екологічно безпечним і щадним чином», – сказав він.

Цікаво, що коли організатори COP27 оголосили про партнерство з Coca-Cola в якості спонсора заходу, активісти розкритикували цей крок, вказавши на репутацію американської компанії з виробництва напоїв як головного забруднювача пластиком. Однак президент Єгипту проігнорував критику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments