Технології

Створена навігаційна система, яка точніше, ніж GPS

Нова альтернативна система позиціонування визначила точне місце розташування об’єкта з похибкою всього в 10 сантиметрів. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Особливість нової системи в тому, що вона використовує мобільний зв’язок, а не супутники, як GPS. Потенційно це зробить її більш точною і надійною, впевнені вчені.

“Ми зрозуміли, що за допомогою декількох передових інновацій телекомунікаційну мережу можна перетворити на дуже точну альтернативну систему позиціонування, яка працює незалежно від GPS», — пояснює Йерун Коелемей з Vrije Universiteit Amsterdam.

Дослідник використовує прототип системи на транспортному засобі, розміщеному в кампусі технічного університету в Делфті. Делфтський технологічний університет/tudelft.nl 

Слабкі радіосигнали, що надходять від супутників, можуть зробити GPS неточним, впевнені дослідники. Якщо радіосигнали відбиваються або блокуються будівлями, вони більше не можуть передавати точне місце розташування та інформацію.

Згідно з дослідженням, система забезпечує підключення, подібне до мобільних мереж та мереж Wi-Fi. Вона також відрізняється кращим позиціонуванням і розподілом часу.

Нову систему можна використовувати в різних областях, включаючи автоматизовані транспортні засоби та системи мобільного зв’язку нового покоління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments