Земля

Вчені виявили новий вид ссавців, який живе на деревах

Про ці дивних істот вчені поки знають не так багато

Дослідники з університету Хельсінкі у Фінляндії виявили новий вид нічних ссавців в тропічних лісах заповідника Таїті-Хіллс в Кенії.

Деревні дамани (Dendrohyrax) вкрай незвичайний рід тварин – він одночасно схожий на морську свинку і кролика. Ця істота відома своїм найпотужнішим «ревом», який може досягати більше 100 децибелів. Новий вид, описаний в журналі Diversity, видає звуки, які дослідники називають «задушливим ударом». Їх можна почути в лісах Таїті-Хіллс, але раніше вони ніде не реєструвалися. Дивно те, що найближчі родичі даманів – слони.

Про новий вид поки відомо вкрай мало. Дослідники знають, що ці тварини активні вночі. Саме вночі вони практикують унікальний стиль співу, який може тривати понад 12 хвилин, і складається з серії різних звуків, що повторюються протягом всього співу. Саме за піснями виявили новий вид даманів – вони відрізняються від інших видів.

Незважаючи на те, що дослідникам поки тільки належить дізнатися багато нового про цих незвичайних і вкрай скритних істот, їх безпека як виду вже викликає занепокоєння.

Вчені пишуть: «Ці деревні дамани живуть у двох невеликих лісових фрагментах розміром всього три квадратних кілометри. Це означає, що дослідникам потрібно поспішити з науковим визнанням і збереженням виду ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button