Поради

Негабаритні вантажі: як вантажити і на чому перевозити

У багатьох вантажоперевізників, перевезення негабаритного вантажу викликає деяке занепокоєння, і це зрозуміло, так як перевезення негабаритного вантажу суттєво відрізняється від транспортування звичайних вантажів.

29-12-15-foto-600x340-1

Перевезення негабаритного вантажу вкрай складне, і за таку роботу беруться тільки досвідчені вантажоперевізники. Негабаритним вантажем вважається, вантаж висотою вище 4 метрів, шириною 2.55 метра, довжиною більше 20 метрів і вагою більше 38 тонн. Негабаритні вантажі не мають стандартної форми і виглядають по-різному. Негабаритами можуть бути труби, будівельні плити, обладнання, різні види транспорту і так далі. Найчастіше негабарити є нерозбірним вантажем, і його перевозять НЕ демонтуючи.

Перевезення негабариту: вибір транспортного засобу для перевезення негабаритного вантажу

Для власників вантажу, особливо початківців, підібрати транспорт для перевезення негабаритного вантажу є великою проблемою, так як більша частина автотранспорту розрахована на стандартні розміри. http://bezopline.ru/, шириною не більше 2.5 метра, висотою до 3 метрів, завдовжки до 13.6 метрів (єврофури). Транспортні компанії, що надають послуги з перевезення негабаритних вантажів часто використовують для транспортування негабариту – низькорамники і трали.

Низькорамники – вантажні платформи, які не мають обмежувальні борти. Трали – вантажні напівпричепи, які мають підвищену тонажності (до 150т), довжину (до 16м) і ширину (до 4м). Якщо негабарит має більшу масу, то транспорт для його перевезення підбирається з урахуванням вантажопідйомності і максимально допустимого осьового навантаження. При перевезенні негабаритів таких як труби, використовуються Трубоплетевози, будівельні матеріали найчастіше перевозяться на Плитовозах. Перед орендою транспорту для перевезення негабариту, обов’язково з’ясуйте його вагу, довжину, ширину і висоту. Перед відправкою негабаритного вантажу переконайтеся в тому, що він надійно закріплений на вантажній платформі.

Перевезення негабариту: правила навантаження негабаритного вантажу

Кріплення негабаритного вантажу займаються такелажники. Перед навантаженням, розміщенням та кріпленням негабариту на вантажній платформі такелажники проводять розвагування вантажу. Розвагування вантажу: вираховування центра ваги вантажу, балансу маси та її розподілу. У рідкісних випадках негабаритний вантаж має правильну форму, в даному випадку центр ваги припадає на його середину, найчастіше ж форма вантажу не рівномірна і центр ваги зміщується.

При неправильному кріпленні негабаритного вантажу може відбутися наступне:

– Під час маневрів вантаж може злетіти з вантажної платформи в будь-яку сторону.

– Можливе перекидання автотранспорту на бік, під час виконання повороту.

– При гальмуванні автотранспорту, негабарит може вилетіти з кріплення, підім’явши під себе кабіну вантажівки.

Представлені вище випадки найпоширеніші при перевезенні негабариту по нашим дорогах. Ще раз нагадаємо, при навантаженні і кріпленні негабаритного вантажу на вантажну платформу необхідно залучити фахівців. Саме професіонали допоможуть скласти схему кріплення вантажу, враховуючи габарити і центр ваги. Для благополучного транспортування негабариту, вантаж повинен переміщатися в повній рівновазі і тільки при обліку всіх параметрів при перевезенні, кріпленні і навантаженні, вантажоодержувач отримає свій вантаж в цілісності і збереженим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button