Наука

Непомітна добавка робить будь-яку їжу більш корисною

Дослідники з Мельбурнського Королівського технологічного інституту спільно з інжиніринговою компанією Microtec Engineering Group створили продукт на основі крохмалю і назвали його FiberX. Він не перетравлюється в кишечнику людини, як і клітковина.

Добавка FiberX не тільки однорідна і несмачна, вона підходить для збагачення низькокалорійних продуктів з низьким ГІ (глікемічним індексом) і не містить глютену. Крім того, її можна додавати до продуктів з низьким вмістом клітковини — білого хліба, тістечок, макаронних виробів, піци та соусів — щоб зробити їх більш здоровими.

Дослідники використовували передову технологію модифікації крохмалю зі схваленими харчовими матеріалами для створення «невидимої клітковини».

“Наш продукт не помітний навіть після додавання. Це схоже на те, як батьки ховають овочі в дитячій їжі, щоб зробити її більш поживною», — пояснюють автори добавки.

Клітковина – це тип вуглеводів, який не перетравлюється в кишечнику людини і допомагає поліпшити здоров’я і функцію травної системи. Вона запобігає ожирінню і діабету II типу, а також знижує фактори ризику деяких серцево-судинних захворювань.

Підвищення вмісту клітковини в харчових продуктах на 10-20%, зберігаючи при цьому приємний смак і текстуру — складне завдання для харчової промисловості. Сучасні продукти з додаванням клітковини відрізняються жорсткою текстурою або «дивним» смаком.

В рамках дослідження автори “невидимої клітковини” провели смакові тести і аналіз текстури хліба і тістечок з різною кількістю доданого FiberX. Виявилося, що в їжу можна додавати до 20% клітковини, зберігаючи при цьому первинний смак і текстуру продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button