Всесвіт

“Непотрібна” бактерія на Землі забезпечить життя колонізаторам Марса

Вчені показали концепцію фотобіореактора, який стане частиною біологічної системи життєзабезпечення марсіанського середовища проживання. Результати експерименту опубліковані в журналі Applied and Environmental Microbiology.

Дослідники знайшли підвид ціанобактерій, який найкраще підходить для використання в біологічній системі життєзабезпечення. У перспективі вона дозволить людям вижити на Марсі.

На перший погляд здається, що в негостинному середовищі Червоної планети мало корисних ресурсів для системи життєзабезпечення або виробництва продуктів харчування. Але високовуглецева (95%), азотовмісна атмосфера і червоний реголітовий грунт, багатий залізом та іншими металами і мінералами, підходять для таких біопроцесів. Їх забезпечать ціанобактерії, які на Землі призводять до появи синьо-зелених водоростей, забруднюючи водойми. Але в контексті Марса вони стануть в пригоді для виживання.

Харчуючись марсіанським пилом і частинками атмосфери, деякі мікроорганізми такого типу можуть виробляти кисень і утворювати біомасу. Вона, в свою чергу, стане в пригоді у виробництві продуктів харчування.

Проблема в тому, що існують тисячі видів ціанобактерій. Досягнення вчених в тому, що вони знайшли дуже перспективний для системи життєзабезпечення на Марсі штам — Anabaena SP. PCC 7938.

Спочатку біологи відібрали кілька штамів ціанобактерій, а потім шукали інформацію про геномну ДНК кожного і, нарешті, порівняли їх за допомогою серії експериментів в лабораторії. Особливу увагу вчені звертали на два фактори: здатність харчуватися ресурсами, доступними на Марсі, і підтримувати зростання інших організмів, таких як їстівні рослини.

Ряска. Джерело: Panek, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Біологам навіть вдалося виростити ряску як вищу, багату поживними речовинами рослину, використовуючи екстракти з біомаси ціанобактерій в якості єдиної сировини. Примітно, що її виділили зі струмка в ландшафтному парку Бремена в Німеччині.

Своєю роботою вчені сподіваються активізувати додаткові дослідження про використання місцевих марсіанських ресурсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments