Всесвіт

Темна матерія могла існувати ще до Великого вибуху

Фізик з США Томмі Тенканен, науковий співробітник Університету Хопкінса в Балтиморі (штат Меріленд), висунув припущення, що темна матерія – гіпотетична форма матерії, яка не бере участь в електромагнітній взаємодії і тому недоступна прямому спостереженню – могла існувати ще до Великого вибуху. Вчений представив колегам розроблене ним математичне пояснення, що підтверджує гіпотезу.

Термін «темна матерія» науковці ввели, коли їм не вдалося пояснити виникнення 95 % маси Всесвіту. Тоді була висунута ідея про можливе існування якихось «позбавлених світла» різновидів енергії, для того щоб пояснити прогалини в дослідженнях. Згідно з теорією, темна матерія займає не більше 27 % від маси Всесвіту, 68 % – це темна енергія, не здатна до відбиття і поглинання світла.

Традиційно в науці вважається, що темна матерія – це результат Великого вибуху, але Томмі Тенканен стверджує: якби це було так, фахівці спостерігали б її сигнал під час проведення різних наукових дослідів з елементарними частинками. Ця теорія вважається в науці неповною, і головним недоліком вказується відсутність пояснення можливості існування Всесвіту до цього.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button