Всесвіт

НАСА вдарить супутником по небезпечному астероїду, щоб поміняти його траєкторію

Експеримент НАСА зі зміни траєкторії небезпечних для Землі астероїдів стартує в листопаді.

У НАСА розповіли, що місія DART почнеться в листопаді 2021 року. Це буде незвичайний проєкт, агентство збирається запустити в космос два супутники, які будуть спрямовані на систему з двох небесних тіл — це астероїд Дідім, який в поперечнику становить близько 780 м, і його супутник Диморф зі 160 м в поперечнику.

Місія DART не вивчатиме їх склад або орбіту, її мета — змінити траєкторію польоту небесних тел.зробити це можна, тільки якщо на великій швидкості врізатися в них. Зараз Дідім і Диморф відносяться до потенційно небезпечних для Землі об’єктів.

Співробітники НАСА спробують розігнати апарат до 24 тис.км/год перед зіткненням. Вони розрахували, що в результаті швидкість руху Диморфа зміниться на частку відсотка. Здається, що цього мало, але, за словами вчених, достатньо, щоб поміняти період його звернення.

В ході експерименту вчені планують отримати дані, які можуть виявитися корисними в майбутньому, якщо виникне реальна необхідність відхилення астероїдів.

Під час місії в космос запустять два апарати під назвою Light Italian CubeSat for Imagine Asteroids (LUCIACube). Старт намічений на 23 листопада. Вони відправляться в космос на борту ракети Falcon 9 приватної компанії SpaceX.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button