Всесвіт

Незвичайна деформація на Венері вказала на її можливу геологічну активність

Новий аналіз поверхні Венери свідчить про тектонічний рух на планеті. Ці дані показують, що Венера все ще може бути геологічно активною.

NC State University, based upon original NASA / JPL imagery

“Ми визначили раніше невідомий зразок тектонічної деформації на Венері, який, як і на нашій планеті, виникає через внутрішній рух”, – розповідає Пол Бірн, доцент кафедри планетології в Університеті штату Північна Кароліна. «Хоча процес відрізняється від тектоніки, яку ми зараз спостерігаємо на Землі, це все ж свідчить про внутрішній рух плит, який відбивається на поверхні планети».

Це відкриття дуже важливо, оскільки вважається, що Венера має нерухому тверду зовнішню оболонку (літосферу), як Марс або місяць. Літосфера Землі ж розбита на тектонічні плити, які ковзають в різних напрямках і під різним кутом один від одного.

Вчені прийшли до думки, що на Венері може бути тектоніка, після аналізу радіолокаційних зображень NASA. Досліджуючи великі низовини планети, які складають більшу частину її поверхні, фахівці побачили області, де великі блоки літосфери рухалися, тобто штовхалися, роз’їжджалися, оберталися і ковзали.

Створивши комп’ютерну модель цієї деформації, команда виявила, що повільний рух всередині планети може пояснити таку тектоніку на поверхні. «Ці спостереження говорять нам, що внутрішній рух викликає деформацію поверхні на Венері, подібно до того, що відбувається на землі», – говорить Бірн. “Тектоніка плит на Землі обумовлена конвекцією в мантії. Мантія в різних місцях рухається, і частина цього руху переноситься на поверхню землі у вигляді руху плит. Варіація такої тектоніки, схоже, розігрується і на Венері».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button