Наука

Як працюють мізки закоханих під час фізичного контакту

У лютому цього року дослідники з університетів Еспоо і Турку створили апарат МРТ, здатний одночасно вимірювати мозкову активність двох осіб.

Renvall, Kauram?ki, Malinen, Hari and Nummenmaa, CC BY 4.0

Власне, основним завданням проведеного експерименту було показати принципову можливість проведення таких вимірювань, які можуть виявитися корисними для вивчення соціальної взаємодії. І фінські вчені успішно з нею впоралися. Вони розділили котушку апарату на дві й змогли таким чином одночасно просканувати мозкову активність двох осіб, що знаходяться в одній камері.

Потім вони перевірили свою розробку на 10 парах, кожна з яких провела в апараті по 45 хвилин в тісному фізичному контакті. При цьому випробовувані повинні були ще по черзі торкатися пальцем губ один одного.

В результаті дослідникам вдалося не тільки отримати картину одночасної мозкової активності двох осіб, що знаходяться в тісному фізичному контакті, але також з’ясувати, що їх сенсомоторні мережі вступають у свого роду «резонанс» один з одним, активуюся в обох випробовуваних — і у того, хто в цей момент виконував завдання, і у того, хто знаходився в «пасивній» ролі. Отже, люди під час контакту краще розуміють один одного і, можливо, це продовжує їх спілкування на довгі роки.

За словами авторів дослідження, одночасне сканування мозку двох людей в режимі реального часу може допомогти зрозуміти активність функцій їх мозку, наприклад, під час розмови або обговорення будь-якої проблеми. І це відкриває абсолютно нові можливості для вивчення нейробіологічних механізмів соціальної взаємодії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button