Всесвіт

З’явилася карта Чумацького Шляху у стародавньому світлі

Міжнародна група вчених успішно нанесла на карту магнітне поле галактики Чумацький шлях, використовуючи телескопи, що спостерігають за небом в мікрохвильовому діапазоні. Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Вчені використовували два 2,5-метрових телескопи і інструменти колаборації QUIJOTE (QUI JOint TEnerife), яка знаходиться в обсерваторії Тейде на Тенеріфе на Канарських островах.

Картографування Чумацького Шляху розпочалося в 2012 році під керівництвом інституту астрофізики Канарських островів (IAC). Майже десятиліття потому вчені представили серію з 6 наукових статей, які дають найбільш точний на сьогодні опис поляризації випромінювання галактики в мікрохвильовому діапазоні.

Колір на карті нижче показує поляризоване мікрохвильове випромінювання. Накладені один на одного лінії «відповідають» за напрямок силових ліній магнітного поля.

Карта поляризованого мікрохвильового випромінювання в Північній півкулі, виміряна QUIJOTE. Візерунок представляє напрямок магнітного поля Галактики. Колірна шкала представляє інтенсивність випромінювання. Фото: співпраця QUIJOTE

Дослідження доповнюють більш ранні космічні місії, присвячені вивченню космічного мікрохвильового фонового випромінювання (англ. cosmic microwave background radiation, CMB). Це стародавнє випромінювання, яке залишилося після Великого вибуху.

Мікрохвилі – це піддіапазон радіовипромінювання, що примикає до інфрачервоного. Його також називають надвисокочастотним (мікрохвильовим), оскільки він має найбільшу частоту в радіодіапазоні. Мікрохвильовий діапазон цікавий астрономам, оскільки в ньому реєструється реліктове випромінювання (інша назва — мікрохвильовий космічний фон), яке залишилося з часів Великого вибуху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button