Екологія

Німеччина планує досягти кліматичної нейтральності на 5 років раніше

Німеччина планує скоротити викиди СО2 на 100%, не виробляючи жодних парникових газів у чистому залишку, до 2045 року.

Про внесення змін до Закону про захист клімату, які прискорять досягнення кліматичної нейтральності, оголосили 5 квітня віце-канцлер, міністр фінансів Федеративної Республіки Олаф Шольц і міністр навколишнього середовища Свенья Шульце, передає ipress.ua.

Зокрема, планується до 2030 року скоротити викиди СО2 на 65%, а не лише на 55 відсотків, як це було передбачено раніше, а до 2040 року – на 88%.

Такі амбітні цілі потребуватимуть прискорення розширення мережі відновлюваних джерел енергії. «Уся майбутня ефективність національної економіки залежить від наявності більших обсягів відновлюваної електроенергії», – сказав Олаф Щольц, уточнивши, що йдеться про всі можливі ресурси: енергію вітру на суші і у морі, промислові сонячні станції і приватні дахові СЕС.

Рішення адаптувати Закон, було прийнято на засіданні урядової коаліції 5 квітня під тиском рішення Конституційного суду, який минулого тижня визнав німецький закон про захист клімату “частково неконституційним” і “недостатньо жорстким”.

Реформу Закону про захист клімату планується узгодити на засіданні уряду наступного тижня. “В уряді є домовленість щодо цього”, – запевнила Свенья Шульце.

За рішенням Конституційного суду, зміни до Закону з чіткими цілями зменшення викидів парникових газів на період після 2030 року треба внести до кінця 2022 року.

Згідно із Законом про захист клімату від 2019 року, обсяг викидів двоокису вуглецю на 2030 рік мав бути скорочений не менш ніж на 55 відсотків у порівнянні з показником 1990 року.

У 2019 році держави-члени ЄС дійшли згоди у питанні досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button