Екологія

Світове споживання сировини досягло рекордних 100 млрд тонн на рік

Кількість матеріалів, споживаних людством, перевищила рекордні 100 млрд тонн. Про це стало відомо з доповіді організації Circle Economy.

Згідно зі статистикою, яка наводиться в доповіді, з 1970 року кількість матеріалів, використовуваних людством, збільшилася в чотири рази. За останні два роки споживання сировини підскочило більш ніж на 8%, а повторне використання ресурсів скоротилося з 9,1% до 8,6%.

В середньому на кожну людину припадає понад 13 т матеріалів в рік. Однак у доповіді також йдеться про те, що деякі країни роблять кроки в напрямку створення економіки, в якій поновлювані джерела енергії лежать в основі систем, а відходи і забруднення навколишнього середовища — зведені до нуля.

Збільшення кількості матеріалів в майбутньому може створити надзвичайні ситуації, які вплинуть на дику природу і клімат. Особливо сильно на них може вплинути нестійкий видобуток викопних видів палива, металів, будівельних матеріалів та дерев.

У 2019 році людство використовувало 100,6 млрд т матеріалів, що є рекордом за всю історію. Половина з них — це пісок, глина, гравій і цемент для будівництва, а також інші мінерали, які видобувають у кар’єрах для виробництва добрив. Вугілля, нафта і газ становлять 15%, а металеві руди — 10% від загальної кількості відходів. Також значну частку відходів складають рослини і дерева, які використовують для виробництва продуктів харчування і палива.

 

«Якщо будемо продовжувати ставитися до світових ресурсів так, ніби вони безмежні — це обернеться світовою катастрофою», — зазначив Харальд Фрідл, виконавчий директор Circle Economy. — Уряди повинні терміново прийняти рішення в цій області, якщо ми хочемо, щоб більше 10 млрд людей у майбутньому жили на Землі комфортно».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button