Екологія

У морях і океанах втрачається 740 000 км рибальських сіток щорічно

Покинуті, загублені або іншим чином викинуті знаряддя лову є одним з основних джерел забруднення океану, що має серйозні соціальні, економічні та екологічні наслідки.

Група вчених, які провели науковий аналіз на замовлення Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, CSIRO) Австралії, в ході роботи опитали 451 рибалку з семи країн. Потім фахівці врахували вплив на втрату снастей розмірів судна і самих снастей, що контактують з морським дном і оцінили глобальні коефіцієнти втрат рибальських сіток і загальна кількість снастей, що втрачаються щороку: 740 тис.км тралових сіток, майже 3 тис. кв. км зябрових сіток, 75 тис. кв. км гаманцевих неводів. Крім того, в океанах щороку залишаються понад 25 млн банок і пасток. Це приблизно 2% всіх використовуваних в світі снастей.

Особливо вчені відзначають втрати понад 13 мільярдів ярусних гачків, а також звертають увагу на серйозні негативні наслідки, викликані фантомним промислом, коли в дрейфуючі в океанах снасті потрапляє риба та інші тварини, що загрожує більшості з них загибеллю. Такі мережі-примари призводять до пошкодження середовища проживання підводної фауни і потрапляння в пастки зникаючих видів. Наприклад, за останні півстоліття на 71% скоротилася світова популяція акул і скатів, а заплутування в мережах і залишені гачки та інші снасті створюють ще більшу загрозу для цих видів.

У дослідженні оцінювалися втрати сіток в основному в результаті комерційного рибальства, але при цьому залишаються серйозні прогалини в знаннях про кількість втрат снастей в результаті кустарного і аматорського рибальства, а також в результаті незаконної, неврахованої і нерегульованої промислової діяльності.

Для запобігання таких масштабних втрат снастей необхідно маркувати і відстежувати використовувані рибалками знаряддя лову і орієнтуватися на більш точні прогнози погоди, вважають вчені. Тоді, на думку авторів дослідження, разом з розробкою ефективних систем управління рибальством покращиться продовольча безпека і буде менше шкоди наноситися навколишньому середовищу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments