Технології

Німецькі вчені створили пов’язку для поранень на основі людського білка

Якщо ви намагаєтеся зробити раневу пов’язку, яка найкраще підійде для організму людини, найлогічніше буде використовувати матеріали людського походження. Це підхід, який використовували німецькі дослідники, створивши пов’язку на основі тропоеластіну.

Молекули білка тропоеластіну виробляються природним шляхом в організмі людини й є основним будівельним блоком еластину – біополімера, який надає шкірі й органам їх еластичні властивості. У минулому вчені без особливого успіху намагалися зменшити утворення рубців, вводячи тропоеластін безпосередньо в рани.

Замість цього команда з німецького інституту мікроструктури матеріалів і систем ім. Фраунгофера, Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберг і біотехнологічної фірми Skinomics вивчає можливість використання білка в пов’язці для хронічних, які важко піддаються лікуванню ран.

Вони використовували процес електропрядіння для отримання ультратонких нановолокон тропоеластіну, які потім були зшиті один з одним, щоб сформувати лист еластіноподобного матеріалу. За словами вчених, отримана раневу пов’язку, що «поєднує в собі біосумісність, довговічність, біорозчинність і сприятливі механічні властивості, аналогічні властивостям шкіри».

Структура пов’язки під мікроскопом Fraunhofer IMWS

Крім того, в залежності від характеру рани, для лікування якої призначена пов’язка, можна налаштувати такі характеристики, як розмір пор і механічні властивості матеріалу. Skinomics вже почала доклінічні випробування для перевірки біосумісності пов’язки й поки повідомляє про добрі результати перших тестів.

«Еластин хімічно і ферментативно надзвичайно стабільний, біосумісний і не викликає імунологічних відторгнень при використанні у вигляді біоматеріалу у людей», – каже доктор Фраунгофера Крістіан Шмельцер. «Тому ми хочемо створювати нові та інноваційні рішення для лікування складних ран на основі тропоеластіну людини».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button