Технології

Вчені створили вогнестійку деревину, для цього її покривають спеціальним розчином

Дослідники розробили новий тип покриття для дерева: він обмежує займистість деревини. Це допоможе швидше запобігати пожежам.

Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Новий тип покриття також можна використовувати для інших легкозаймистих матеріалів, таких як текстиль, пінополіуретан, а також для деталей, надрукованих на 3D-принтері.

За даними Національної асоціації протипожежного захисту, щорічно пожежі завдають шкоди вартістю мільярди доларів. Автори нової роботи вирішили допомогти впоратися з цією проблемою, їх підхід полягав у тому, щоб зробити будівельні матеріали менш легкозаймистими.

Глава дослідження – Томас Колібаба, це доктор філософії, який розробив нове покриття. Він заявив, що створений його командою розчин можна розпорошити або нанести на будинок, щоб убезпечити його від пожеж.

Справа деревина, покрита розчином, зліва звичайна

“Покриття може зменшити поширення полум’я і утворення диму, а також допоможе обмежити збиток і дасть більше часу для евакуації. На відміну від більшості сучасних вогнезахисних засобів, інгредієнти нашого розчину нешкідливі для навколишнього середовища і коштують дешевше”, – пише Томас Колібаба, доктор філософії та керівник дослідження

Після кількох невдалих спроб створити розчин, Колібаба прийшов до успішного алгоритму. Він занурив фанеру в водний розчин, що містить позитивно заряджений полімер поліетилененімін (PEI), мономер гідроксіетилметакрилатфосфат (HMP) і фотоініціатор, відомий як TPO. Далі фанеру піддали впливу ультрафіолетового світла протягом декількох хвилин. Це призвело до того, що TPO перетворив HMP в негативно заряджений полімер, а далі в поєднанні з PEI утворився поліелектролітний комплекс.

Покриття вийшло прозорим і товщиною всього в кілька мікрометрів. Воно не змінило зовнішній вигляд деревини і лише трохи збільшило її вагу. 

У лабораторних випробуваннях оброблена деревина при впливі вогню знижувала кількість тепла і швидко утворювала поверхневий шар вугілля, який захищає від проникнення вогню всередину. Також кількість диму знизилася на 56%. Автори припускають, що їх покриття буде ще й водостійким, а також протигрибковим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button