Авто

Nissan здешевить і спростить виробництво карбонових деталей (фото+відео)

Нова технологія дозволить впровадити карбон в елементи для масових автомобілів.

Nissan

Японський автовиробник представив нову розробку — виробничий процес, який здатний істотно здешевити випуск вуглепластикових деталей, завдяки чому елементи з карбону можуть з’явитися в на масових автомобілях.

Nissan

Існуючий метод створення вуглепластику включає формування вуглецевого волокна потрібної форми і установку його в штамп з невеликим проміжком між верхнім штампом і вуглецевими волокнами. Потім в волокно вводять смолу і залишають для затвердіння, щоб отримати готову деталь.

Nissan

У Nissan пропонують використовувати технологію точного моделювання проникності смоли в вуглецевому волокні і візуалізацію поведінки потоку смоли в штампі за допомогою датчика температури і прозорого штампа. Нововведення дозволяє скоротити час розробки компонентів вполовину, а час циклу формування — приблизно на 80% в порівнянні з традиційними методами. Комп’ютер, який, з огляду на кілька десятків параметрів, визначає оптимальні місця для розташування «борозенок», що прискорюють розподіл сполучного компонента.

Про терміни впровадження нової технології, яка, як вважають в Nissan, дозволить розширити перелік моделей, елементи яких зроблять з вуглепластику, поки не повідомляється. При цьому винахід марки став однією зі складових бренду по зниженню витрат і економію енергії на виробництві завдяки розробки та впровадженню інноваційних рішень. Нагадаємо, тепер вуглепластикові елементи є притаманні спортивним і преміальним автомобілям на кшталт спорткара Nissan GT-R.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»