Технології

Нова техніка збільшує швидкість 3D-друку в 1-10 тис. разів

Супер точна технологія 3D-друку є важливим методом для виробництва прецизійних біомедичних і фотонних пристроїв. Однак ця технологія дуже повільна, тому дослідники з кафедри машинобудування і автоматизації Китайського університету Гонконгу запропонували поліпшити і прискорити її.

Вони вирішили цю проблему шляхом прискорення лазерного спектра через тимчасове фокусування. В цьому випадку процес друку виконується паралельно шар за шаром, а не крапка за крапкою. Нова технологія збільшує швидкість в 1-10 тис. разів і знижує витрати на матеріали на 98%. Опис технології можна прочитати в журналі Science.

Традиційна технологія тривимірного друку (двофотонна полімеризація) працює за методом точкового сканування. Таким чином, на виготовлення навіть невеликих предметів може піти від кількох днів до тижнів; середня швидкість друку предметів приблизно дорівнює 0,1 кубічних мм. в годину.

Китайські вчені вирішили цю проблему, використовуючи концепцію тимчасового фокусування (FP-TPL), коли програмований світловий лист формується для паралельного покриття. Це еквівалентно одночасному перенесенню мільйонів лазерних фокусів на площину, замінюючи традиційний метод фокусування і сканування лазера тільки в одній точці. Це означає, що технологія FP-TPL може створювати цілу площину за той час, протягом якого колишня система сканування створює лише одну точку.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть