Авто

Нові батареї збільшать пробіг електрокарів в 10 разів

Колектив вчених і дослідників Кембриджського університету активно працює над принципово новими акумуляторами, які допоможуть значно збільшити запас ходу електромобілів. Нові батареї можуть зробити вагомий вплив на популярність електричного транспорту.

В даний час виробники електрокарів найчастіше використовують літій-іонні акумулятори, збільшуючи здатність транспорту проїжджати максимум кілометрів на одній зарядці за рахунок інших рішень – аеродинаміки, рекуперації енергії тощо. У Кембриджі ж зараз вчені працюють над так званими літій-кисневими батареями, які зможуть забезпечити в десять разів більшу щільність електроенергії.

Крім того, дослідники стверджують, що їх акумулятор буде в п’ять разів легше і в п’ять разів дешевше нинішніх батарей, а також зможе витримувати помітно більшу кількість циклів перезарядки. Однак, виведення цієї технології в світ заважає ряд не вирішених поки технологічних проблем.

Однією з основних перешкод до перетворення літій-кисневих батарей в повсякденну реальність вчені називають низьку швидкість зарядки таких акумуляторів. Стверджується, що способи вирішення цієї проблеми є, але на остаточне доведення нової технології до розуму потрібно близько 10 років. Зате, якщо літій-кисневі батареї все ж з’являться на серійній техніці, це знищить головну перешкоду до повсюдного поширення електромобілів – боязнь їх потенційних власників залишитися без електроенергії в найбільш невідповідний момент.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть