Технології

Нові чорнила для татуювань з біорозкладних полімерів зникають через рік

Ні перманентної позначки, ні паперового переводу: стартап в Нью-Йорку Ephemeral розробив чорнило для татуювань, які повністю зникають через деякий час.

Image by ilovetattoos from Pixabay

Протягом багатьох років художники-аматори по всьому світу – в основному в Азії – пропонували «напівперманентне» татуювання. Вони запевняли, що використання рослинних чорнил і менше проникнення в шкіру призведе до їх зникнення. Але на практиці татуювання мають тенденцію тільки погіршуватися, не зникають повністю і часто викликають пошкодження. Ситуація стала критичною – кілька професійних татуювальників забили тривогу, передає агентство «Франс-Прес».

Після шести років розробки компанія Ephemeral створила чорнило, що складаються з біорозкладних полімерів, які розчиняються природним чином в період від 9 до 15 місяців. Процес нанесення аналогічний звичайному татуюванню.

Джош Сахай, один з трьох співзасновників Ephemeral, розробив формулу унікальних чорнил в лабораторії в Мілфорді, США, у співпраці з дерматологами. Вони використовували тільки продукти, схвалені регулюючим органом США з контролю за продуктами і ліками. Саха запевняє, що, як і перманентні татуювання, ефемерні татуювання не розчиняються і не розмиваються час від часу. Замість цього, за його словами, лінії залишаються чіткими, а дизайн рівномірно вицвітає.

Салон ефемерних татуювань відкритий в Брукліні, Нью-Йорк. Поки доступні тільки чорне чорнило, але очікуються й інші кольори.

Ефемерне татуювання коштує від 175 до 450 доларів.

Згідно з дослідженням Nielsen Institute, проведеним в 2019 році, близько 40% молодих людей у віці від 18 до 34 років в Сполучених Штатах мають хоча б одну татуювання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button