Технології

Китай показав супершвидкий поїзд майбутнього на магнітній подушці (фото)

За словами інженерів, такий транспорт зможе розвивати швидкість до 620 км/год.

У китайському місті Ченду пройшла урочиста презентація поїзда на магнітній подушці, в якому використана технологія високотемпературної надпровідності (HTS Maglev). Разом з поїздом була запущена лінія протяжністю 165 м — вона потрібна для тестування нової технології.

На фото видно, як 21-метровий локомотив виглядає всередині і зовні. Під час презентації він повільно ковзав уздовж лінії. Інженери з Південно-Західного університету Цзяотун стверджують, що поїзд зможе розганятися до 620 км/год.

Поміж інших творців нового транспорту увійшли також компанії China Railway Group Limited і CRRC Corporation Limited. На проєкт витратили близько 60 млн юанів (9,3 млн доларів). Якщо всі випробування пройдуть успішно, то в майбутньому подібні поїзди інтегрують в мережу тунелів, де транспорт може розвивати швидкість понад 1000 км/год. Мова йде про китайський аналог системи Hyperloop — проєкту вакуумного поїзда Ілона Маска.

Що стосується в цілому поїздів на магнітній підвісці, то їх експлуатація можлива завдяки потужним магнітам, розташованим не тільки під вагоном, але і під самими рейками. При взаємодії магнітів поїзда і рейок утворюється магнітна подушка, по якій «ковзає» потяг. Відзначається, що технологія HTS Maglev може змусити поїзд переміщатися без електрики.

Перша комерційна система поїздів на магнітній підвісці в Китаї була запущена в 2003 році. Але колишні розробки, на відміну від нового локомотива, не могли похвалитися статусом супершвидкого транспорту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button