Наука

Новий інструмент точніше визначає ризики виникнення раку і Альцгеймера

Вчені з Канади представили новий інструмент, який допомагає визначати хвороби на ранній стадії. Для цього вони посилили й вивчили біохімічні реакції в організмі людини.

Photo by National Cancer Institute on Unsplash

Хіміки Альбертського університету (Канада) розробили нові інструменти для вивчення імунної системи людини. У майбутньому вони можуть закласти основу для досліджень, які дозволять визначити рак і хвороба Альцгеймера на ранніх стадіях.

«Наша лабораторія вивчає цукрові рецептори під назвою Siglecs, які контролюють клітини нашої імунної системи, – зазначив вчений Метью Макоулі. – Вивчення цукрових властивостей Siglecs являє собою складну задачу, тому що ці біохімічні взаємодії слабкіші, ніж типові взаємодії в організмі ».

Для розв’язання цієї проблеми дослідницька група використовувала ефект, який підсилює взаємодії, роблячи їх легшими для вивчення. Дослідники відзначають, що ці досягнення полегшують наше розуміння ролі, яку Siglecs грають в нейродегенерації й раку.

Група дослідників застосувала нові інструменти для вивчення білків CD33. Дослідники припускають, що вони можуть грати свою в роль в тому, що імунні клітини не видаляють токсичні молекули в мозку. «Використовуючи нові інструменти, ми змогли прояснити біохімічну природу CD33, яка виявилася ширшою, ніж вважалося раніше», – відзначили дослідники.

«У деяких людей в популяції є версія CD33, яка не може розпізнати цукор, і у цих людей знижена ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера. Наслідки цього полягають у тому, що взаємодія між CD33 і цукрами завдає шкоди. В кінцевому підсумку, краще розуміння цукрів і CD33, може привести до розробки стратегії, націленої на взаємодію CD33 з цукром в якості способу лікування хвороби ».

«Інструменти були розроблені таким чином, щоб вони були сумісні з багатьма різними методами тестування, включаючи мас-спектрометрії. Ця робота відкриває багато нових можливостей для вивчення цих рецепторів », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button