Відео

Подивіться, як рій роботів допомагає художнику писати картини

Що, якби художник міг проінструктувати рій роботів намалювати картину? Ця концепція може здатися надуманою, але недавнє дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Robotics and AI, показало, що це можливо. Для допомоги митцям інженери створюють роботів, які можуть писати картини.

Розглянуті роботи переміщаються по полотну, залишаючи за собою кольорові сліди. Вперше в мистецтві, створеному роботами, художник може вибрати області полотна, які будуть пофарбовані в певний колір, і команда роботів зробить це в режимі реального часу. Ця техніка демонструє потенціал робототехніки в створенні мистецтва і може бути цікавим інструментом для художників.

Створення мистецтва може бути дуже трудомістким. Варто згадати роботу Мікеланджело в Сикстинській капелі. У світі все більше домінують технології й автоматизації, проте мистецтво залишається в основному ручною роботою. В цьому немає нічого поганого, але що, якби робототехніка могла протягнути руку допомоги або навіть розширити творчий репертуар художників?

Надано: М. Сантос і співавтори.

«Перетин робототехніки і мистецтва стало активною областю досліджень, де художники і дослідники поєднують творчість і систематичне мислення, щоб розсунути межі різних форм мистецтва», — пояснює д-р Марія Сантос з Технологічного інституту Джорджії. «Однак, художні можливості систем з декількома роботами ще належить вивчити».

У новому дослідженні розглядається потенціал рою роботів для створення картини. Інженери розробили систему, за допомогою якої художник може позначати різні області полотна, щоб вони були пофарбовані в певний колір. Роботи взаємодіють один з одним, щоб виконати завдання. Також окремі роботи перетинають полотно і залишають за собою слід фарби, колір якої вони створюють, змішуючи відтінки різних кольорів, доступних на борту.

Надано: М. Сантос і співавтори.

У своїх експериментах дослідники виявили, що навіть коли у деяких роботів не було доступу до всіх кольорів, необхідних для створення призначеного кольору, вони все одно могли працювати разом і досить добре підбирати колір. Художнику не потрібно давати інструкції для кожного окремого робота або навіть турбуватися про те, чи є у них доступ до всіх необхідних кольорів, що дозволяє діячеві мистецтва зосередитися на створенні картини.

У поточному дослідженні отримані зображення є абстрактними і нагадують дитячий малюнок олівцем. Вони демонструють унікальні колірні області, які переходять одна в одну, розкриваючи вклад художника. У майбутніх версіях системи можуть з’явитися більш точні зображення.

Що найважливіше, зображення підтверджують, що художник може успішно навчити рій роботів намалювати картину. Цей метод також матиме потенціал в інших областях, де може бути корисним просте управління діями рою роботів.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»