Наука

Новий матеріал для пов’язок відділяється від опіку без болю

Постраждалі від опіків часто відчувають сильний біль, коли з рани знімають пов’язку. Однак новий захист на основі гідрогелю може змінити ситуацію, оскільки він легко відокремлюється від шкіри при охолодженні.

University of Waterloo

М’який, гнучкий матеріал в даний час розробляється вченими канадського Університету Ватерлоо. Серед іншого, він включає термочутливий полімер, який розширюється при охолодженні і стискається при нагріванні.

Більш того, на основі об’ємного сканування обпаленої частини тіла листи гідрогелю можуть бути надруковані на 3D-принтері, щоб точно відповідати контурам цієї області. Це означає, до речі, що пов’язка стикається з усіма пошкодженими тканинами, не надаючи при цьому занадто великого тиску в жодному місці. І як додатковий бонус, матеріал може бути попередньо завантажений препаратом, який поступово вивільняється в рану.

Коли лист гідрогелю спочатку прикладається до місця опіку, він нагрівається тілом пацієнта. Це змушує його трохи стискатися, тому він надійно чіпляється за шкіру. Потім він залишається на місці стільки часу, скільки необхідно, зберігаючи температуру тіла організму.

Коли настає час перевірити рану, на зовнішню поверхню пов’язки прикладають щось прохолодне, наприклад, охолоджений рушник. Коли гідрогель охолоджується і розширюється, він послаблює зчеплення шкіри та рубцевої тканини, так що він легко відпадає без дискомфорту. Важливо зазначити, що матеріал потрібно охолоджувати лише до кімнатної температури — жертви опіків, як правило, дуже чутливі до нижчих температур.

“Нині частота зміни пов’язок обмежується болем, яку пацієнт відчуває під час зняття. Використовуючи матеріал, який легко відділяється при кімнатній температурі, частота зміни пов’язок може бути збільшена, а біль від процесу — значно зменшена», — запевняє співавтор дослідження Лукас Бауман.

Можливо, ця технологія також може бути використана для доставки хіміотерапевтичних препаратів хворим на рак за межами клініки або для виготовлення індивідуальних омолоджуючих масок для обличчя для використання в індустрії краси та косметики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button